KASABA UYUSHMA QO‘MITASINING HISOBOT-SAYLOV KONFERENSIYASI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
KASABA UYUSHMA QO‘MITASINING HISOBOT-SAYLOV KONFERENSIYASI O‘TKAZILDI
16:19 15.02.2025
Bugun, 15-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot instituti Kasaba uyushma qo‘mitasining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Unda institut rektori M.Madazimov, O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash xodimlari kasaba uyushmasi Andijon viloyati kengashi raisi A.Arziyev, O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashining Andijon viloyati bo‘yicha mehnat-huquq inspektori Sh.Dehqonov va institut xodimlari ishtirok etdi.
Konferensiya avvalida institut Kasaba uyushma qo‘mitasi raisining 5 yillik hisoboti tinglandi. Tadbirda so‘z olganlar kasaba uyushmasini rivojlantirish, sohada amalga oshirilayotgan islohotlar, xodimlarga yaratilgan qulayliklar haqida ma’lumot berdi.
Shundan so‘ng, konferensiya delegatsiyasining a’zolari institut Kasaba uyushma qo‘mitasi raisligiga o‘tkazilgan saylovda ishtirok etdi. Jami 50 nafar saylovchi ishtirok etgan saylov natijalariga ko‘ra, 38 ta ovozga ega bo‘lgan holda Abduraxmanov Akmalbek Hoshimovich institut Kasaba uyushma qo‘mitasi raisi etib saylandi.

Today, on February 15, the report-election conference of the Trade Union Committee of Andijan State Medical Institute took place.
The conference was attended by the rector of the institute, M. Madazimov, the chairman of the Health Workers’ Trade Union of Uzbekistan’s Andijan Regional Council, A. Arziyev, the labor and legal inspector of the Health Workers’ Trade Union of Uzbekistan’s Republican Council for Andijan Region, Sh. Dehkonov, and the institute staff.
At the beginning of the conference, the 5-year report of the chairman of the Trade Union Committee of the institute was presented. Speakers at the event provided information about the development of the trade union, ongoing reforms in the field, and the conveniences created for employees.
Following this, the members of the conference delegation participated in the election for the chairmanship of the Trade Union Committee of the institute. A total of 50 voters participated, and as a result of the election, Akmalbek Abdurakhmanov was elected as the chairman of the Trade Union Committee with 38 votes.
The following individuals were elected to the Trade Union Committee from various faculties: Guyokhon Yuldasheva, Umidjon Mamajonov, Akmal Tojiboyev, Muzaffar Nosirov, Nosirbek Kasimov, and Kunduzbek Kodirov.
Additionally, Tolkinjon Abdukhalimovich Abduvaliyev was elected as the chairman of the auditing commission. The members of this commission are Sherzodjon Abdukodirov, Shohruh Sapiokhunov, and Komil Mamarasulov.