REKTOR VA BITIRUVCHILAR UCHRASHUVI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 17-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov joriy yilning 13-fevral kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida olimpiya va paralimpiya harakatini yana-da rivojlantirish, ommaviy sportni yangi bosqichga olib chiqish hamda aholi jismoniy faolligini oshirish chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig‘ilishi hamda 14-fevral kuni Davlatimiz rahbarining mamlakatimiz yoshlari bilan o‘tkazgan muloqotidan kelib chiqib, viloyat hokimi Sh.Abdurahmonovning belgilab bergan topshirig‘iga asosan Andijon shahrida yashovchi bitiruvchi bosqich talabalari bilan uchrashib, muloqot o‘tkazdi. Unda prorektorlar, fakultetlar dekanlari va talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha mas’ullar ishtirok etdi.
Dastlab, Prezidentimizning yig‘ilish davomida yoshlarga bildirgan ishonchi, har bir tashabbus qo‘llab-quvvatlanayotgani, uchrashuv davomida aytib o‘tilgan yangiliklar borasida so‘z yuritildi.
– Sport bilan shug‘ullanishni istagan talabalar uchun barcha imkoniyatlar yetarli. Talabalar turar joyida ham turli tadbirlarni tashkil etib boryapmiz. Unda ishtirok etib, salomatligingizni mustahkamlashingiz hamda sport musobaqalariga tayyorgarlik ko‘rishingiz mumkin. Qolaversa, bizses loyihasi bilan tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yishni istagan yoshlarni ham albatta, qo‘llab-quvvatlayman. Sizdagi istak, intilish meni ruhlantirishi tabiiy -dedi, rektor.
Shundan so‘ng institut rektori talabalarning bugungi kunda ishga joylashish ko‘rsatkichlari bilan qiziqdi. Taqdim etilgan ma’lumotlar asosida savol-javoblar o‘tkazdi. Talabalar sohani rivojlantirish va bu orqali aholiga tibbiy xizmat ko‘rsatishni yanada yaxshilash borasida ishlab chiqqan o‘z loyihalari taklifini bildirdi.
Institut rektori mazkur loyihalar imkoniyatlarini batafsil o‘rganish, hali ishga joylashmagan talabalar bandligini ta’minlash borasida mas’ullarga topshiriqlar berdi.
-Qadrli talabalar, sizlarni shifokorlik faoliyatiga kirishishingiz va ustozlaringiz qatori xalqimizga tibbiy xizmat ko‘rsatishni boshlashingizga ham oz fursat qoldi. Talabalik bilim olish pallasi. Endi esa siz mana shu bilimlarni amaliyotda qo‘llaysiz. Bu eng sharafli va eng mashaqqatli vazifadir. Ushbu yo‘lda sizga omad va zafarlar tilayman. Ishingizga mas’uliyat bilan yondashib, uni sharaf bilan ado eting – dedi, rektor
Shu oyning o‘zidayoq 30 nafar bitiruvchi bosqich talabalari ishga joylashtirildi. Bu kabi tizimli ishlar esa bosqichma-bosqich davom etmoqda.

Today, on February 17, rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov held a meeting with graduating students living in the city of Andijan based on the task set by the regional governor Sh. Abdurakhmonov following the video selector meeting led by President Shavkat Mirziyoyev on February 13 of this year regarding the further development of the Olympic and Paralympic movement, bringing mass sports to a new level and increasing physical activity among the population as well as the communication held with the youth of our country on February 14.
Pro-rectors, deans of faculties and officials responsible for ensuring student employment participated in the meeting.
Initially, the confidence expressed to the youth by our President during the meeting was discussed as well as the support for every initiative and the innovations mentioned during the meeting.
– “There are sufficient opportunities for students who wish to engage in sports. We are organizing various events at the student dormitory. By participating in these events, you can strengthen your health and prepare for sports competitions. Moreover, I will definitely support young people who want to start entrepreneurship with the “Business” project. Your desire and aspiration naturally inspire me,” said the rector.
After that the institute rector inquired about the current employment rates of students. Based on the presented information, a Q&A discussion was held. Students proposed their projects aimed at developing the field and improving medical services to the population.
The rector gave assignments to the officials regarding the detailed study of these project opportunities and ensuring the employment of students who have not yet secured jobs.
– “Dear students, there is not much time left for you to start your medical practice and begin providing medical services to our people like your mentors. Student life is the period of acquiring knowledge. Now you will apply this knowledge in practice. This is the most honorable and hardest task. I wish you success and victories on this path. Approach your work responsibly and fulfill it with honor,” said the rector.
During the communication students received detailed answers from officials to their questions regarding employment.