DIQQAT! RESPUBLIKA YOSH OLIMLARI ILMIY-AMALIY ANJUMANI VA I XALQARO FAN OLIMPIADASI O‘TKAZILADI – Andijon davlat tibbiyot instituti
DIQQAT! RESPUBLIKA YOSH OLIMLARI ILMIY-AMALIY ANJUMANI VA I XALQARO FAN OLIMPIADASI O‘TKAZILADI
10:11 25.02.2025
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining tegishli buyrug‘iga asosan 2025-yilda Respublika miqyosida oʻtkaziladigan ilmiy va ilmiy texnik tadbirlar rejasiga kiritilgan 2025-yil 9-aprel kuni “Tibbiyotning dolzarb muammolariga innovatsion yondoshuv” mavzusida Respublika yosh olimlari ilmiy-amaliy anjumani va anjuman doirasida Andijon davlat tibbiyot institutining tashkil etilganligining 70 yilligiga bag‘ishlab bo‘lib o‘tadigan respublika va xalqaro tibbiyot oliygohi talabalari uchun “Andijon-2025” mavzusida I xalqaro fan olimpiadasida ishtirok etishga taklif qilamiz.
Ilmiy-amaliy anjumanda respublika va xalqaro tibbiyot oliy o‘quv yurtlarining yosh olimlari, magistrant va iqtidorli talabalari ishtirok etishlari mumkin.
Ilmiy-amaliy anjuman tili: o‘zbek, rus va ingliz tillari.
Anjumanda ishtirok etish uchun quyidagi yo‘nalishlarda ma’ruzalar va tezislar qabul qilinadi:
1. Ichki kasalliklar
2. Jarrohlik yo‘nalishi
3. Akusherlik-ginekologiya va pediatriya
4. Mediko-biologik fanlar
5. Stomatologiya yo‘nalishlari
6. Farmokologiya yo‘nalishlari
Anjumanda ishtirok etish uchun ma’ruzalarni 1-ilovaga asosan, “Andijon-2025” fan olimpiadasi ishtirokchilari 2-ilovaga asosan hamda Tezislarni 3-ilovaga asosan ushbu yosholim@bk.ru manzilga 2025-yil 15-martdan kech qolmagan

According to the relevant order of the Minister of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan, the scientific and scientific-technical events plan for 2025 includes the Republican Scientific-Practical Conference on the topic “Innovative Approaches to the Urgent Problems of Medicine,” which will be held on April 9, 2025. This event is dedicated to the 70th anniversary of Andijan State Medical Institute and will feature the “Andijan-2025” International Science Olympiad for students of medical higher education institutions.
Young scientists, master’s students, and talented students from medical universities of the republic and abroad can participate in the scientific-practical conference.
The languages of the conference are: Uzbek, Russian, and English.
The following areas are open for presentations and abstracts for participation in the conference:
1. Internal Medicine
2. Surgery
3. Obstetrics-Gynecology and Pediatrics
4. Medical-Biological Sciences
5. Dentistry
6. Pharmacology
To participate in the conference, presentations should be submitted according to Appendix 1, participants of the “Andijan-2025” Olympiad should follow Appendix 2, and abstracts should be sent according to Appendix 3 to the email address yosholim@bk.ru no later than March 15, 2025.