Bugun, 7-mart kuni Andijon davlat tibbiyot institutning ayol-xodimlari, professor-o‘qituvchilar uchun 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan «Sen aziz va muqaddassan ayol!» deb nomlangan bayram tantanasi o‘tkazildi.
“Oltin vodiy” tantanalar saroyida bo‘lib o‘tayotgan tadbir avvalida institut rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib berdi va barcha ayol-qizlarni bayram bilan samimiy qutladi.
-Sizlarni yosharish, yangilanish faslida, o‘zingiz kabi betakror tarzda o‘tkaziladigan go‘zal bayram 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan samimiy qutlayman!
Sizlar borki, oilalarimiz tinch, xonadonlarimiz fayzli, ish joylarimizda ham o‘zgacha yaxshi kayfiyat hukmron. Sizlar bilan hamisha qalblarimiz mehrni, hotirjamlikni va beg‘uborlikni his etamiz. Bayramingiz muborak bo‘lsin, aziz opa, singillar! – dedi, institut rektori.
Bayram tadbiri taqdirlashlardan boshlandi. Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vaziligining “Sogʻliqni saqlash aʼlochisi» koʻkrak nishoni bilan institutning Gospital terapiya va endokrinologiya kafedrasi mudiri Sh.Yusupova, uzoq yillardan buyon fidokorona mehnat qilayotgan bir guruh ayol professor-oʻqituvchilar Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirining tashakkurnomasi bilan taqdirlandi.
Tantananing badiiy qismi avvalida “Drum shou” sozandalari ijrosidagi zarbli cholg‘u asboblari jarang sochdi. Kuylar esa bolajonlar ijrosidagi jozibador raqslarga ulandi. O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlang‘ich tashkiloti faollari tomonidan tadbir mehmonlariga gullar taqdim etildi.
Taniqli, xushovoz xonandalar tomonidan ijro etilgan diltortar taronalar barchaga ko‘tarinki kayfiyat ulashib, davraga chorladi.
«Quvnoqlar va zukkolar» o’yinlarining faol qatnashchilari bo‘lgan institutning «Ulfatlar» jamoasi a’zolari tomonidan ijro etilgan qiziqarli chiqishlar barchaga ko’tarinki kayfiyat ulashdi.

Today, on March 7, a celebration titled “You Are a Precious and Sacred Woman!” was held for the female employees and teachers-professors of Andijan State Medical Institute in connection with March 8 – the International Women’s Day.
Before the event taking place at the “Golden Valley” celebration hall, the rector of the Institute, M. Madazimov opened the ceremony with a welcoming speech and sincerely congratulated all women.
“I sincerely congratulate you on the beautiful holiday celebrated in a unique way, during this season of rejuvenation and renewal, on March 8 – International Women’s Day!
As long as you are here, our families are peaceful, our homes are prosperous and a special good mood prevails in our workplaces. We always feel love, tranquility and purity in our hearts because of you. Happy holiday to you, dear sisters!” said the rector of the Institute.
The celebration began with awards. Sh. Yusupova, head of the Department of Hospital Therapy and Endocrinology at the Institute, was awarded the “Health Care Excellence” badge by the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan. A group of female professors who have worked selflessly for many years were also honored with a letter of thanks from the Minister of Health of the Republic of Uzbekistan.
Before the artistic part of the celebration started, the “Drum Show” musicians performed with percussion instruments. The melodies were accompanied by captivating dances performed by children. Flowers were presented to the guests of the event by the activists of the Youth Union’s primary organization of the Institute.
Heartwarming songs performed by well-known singers uplifted everyone’s spirits and invited them to join in.
The interesting performances by members of the institute’s “Ulfatlar” team, who actively participated in the games “Cheerful and Fun,” spread a joyful atmosphere among everyone.