Bugun, 15-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot institutida O‘zbekiston “Adolat” SDP Andijon viloyat Kengashi tashabbusi bilan davra suhbati tashkil etildi.
Unda O‘zbekiston “Adolat” SDP Andijon viloyati Kengashi raisi o‘rinbosari M.Musayeva, Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi viloyat hududiy bo‘limi rahbari F.Ataxonov, Andijon davlat tibbiyot instituti Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplayens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov, professor-o‘qituvchilar va talabalar ishtirok etdi.
Tadbir avvalida korrupsiya, uning sabablari, oldini olish chora-tadbirlari, yurtimizda olib borilayotgan islohotlar aks etgan videorolik namoyish etildi.
Shundan so‘ng soha mutaxassislari tomonidan joriy yilning 5-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi yig‘ilishidagi ishtiroki, davlatimiz rahbari tomonidan yurtimizda korrupsiyadan xoli muhit yaratish bo‘yicha qilingan ishlarga baho berilgani, yig‘ilish doirasida mas’ullarga berilgan vazifa va topshiriqlar hamda yoshlar o‘rtasida korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatni shakllantirishga alohida to‘xtalib o‘tildi.

Today, on April 15, a roundtable discussion was held at Andijan State Medical Institute, initiated by the Andijan Regional Council of the Uzbekistan “Adolat” Social Democratic Party.
The event was attended by M. Musayeva, Deputy Chairman of the Andijan Regional Council of the Uzbekistan “Adolat” SDP, F. Atakhonov, Head of the Regional Department of the Center for Analyzing Democratic Processes, S. Askarov, Head of the Department for Combating Corruption and Compliance Control at Andijan State Medical Institute, as well as professors, teachers, and students of the institute.
At the beginning of the event, a video was shown that highlighted corruption, its causes, preventive measures, and the reforms being carried out in our country.
Following that, experts discussed the participation of President Shavkat Mirziyoyev in the meeting of the National Council for Combating Corruption on March 5 this year, evaluating the work done to create a corruption-free environment in our country as emphasized by the head of state. They also specifically addressed the tasks and assignments given to officials during the meeting and the importance of fostering a zero-tolerance attitude toward corruption among young people.