O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi PF-4958-son «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida»gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi 304-son «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli qarori bilan tasdiqlangan va O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yhatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom”ni ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutiida 2025-yil 21-may kuni “Ichki kasalliklar” mutaxassisligi bo‘yicha malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtixon boshlanishdan oldin Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Z.Salaxiddinov yig‘ilganlarga malakaviy imtihon o‘tkazish tartib qoidasi to‘g‘risida tushuntirib berdi va barcha talabgorlarga omad tiladi.
Imtihon komissiyasiga t.f.d., professor A.S.Salaxiddinov raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari sifatida t.f.d., professor Z.S.Salaxiddinov, t.f.n., dotsentlar G.U.Nazarova, D.A.Kodirov hamda imtihon hay’at kotibi O.T.Umurzaqovlar ishtirok etdi.
Imtihonda 4 nafar falsafa doktorlik dissertatsiyalarni bajariyotgan talabgorlar sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tishdi.

A qualifying examination has been held on May 21, 2025 in Andijan State Medical Institute in the specialty of “Internal Diseases” in order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-4958 dated February 16, 2017 “On further improvement of the postgraduate education system”, the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 304 dated May 22, 2017 “On measures to further improve the postgraduate education system”, the “Regulations on the procedure for conducting qualifying exams”, approved by the Resolution of the Presidium of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 220/2 dated January 28, 2016 and registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan No. 2764-1 on June 23, 2017.
Before the exam, the vice-rector for scientific affairs and innovations K.Z. Salakhiddinov explained to applicants the procedure for conducting the qualifying examination and wished them good luck.
According to the terms of the examination, the question folder was opened in the presence of everyone and the applicants selected their examination cards.
The examination commission was chaired by professor A.S. Salakhiddinov. The members of the examination board were professor Z.S. Salakhiddinov, Ph.D., associate professors G.U. Nazarova, D.A. Kodirov and the secretary of the examination board O.T. Umurzakov.