Yurtimiz bo‘ylab, Prezidentimiz tashabbusi bilan yoshlar bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etishga qaratilgan “Dolzarb 90 kun” dasturi doirasida oliy ta’lim muassasalarida va hududlarda qator amaliy ishlar olib borilmoqda.
Andijon davlat tibbiyot institutida ham mazkur loyiha doirasida qator tadbirlar o‘tkazilmoqda. Jumladan bugun, 18-iyun kuni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov tomonidan startap loyihalar, innovatsion ishlanmalarni amalga oshirishni qo‘llab quvvatlash maqsadida seminar-trening o‘tkazildi.
Unda institutni ilmiy izlanishlarga jalb etish, ularni turli xil grant tanlovlari, nomli davlat stipendiyalarida ishtirok etishga tayyorlash borasida tushunchalar berildi.
Mashg‘ulot davomida ishtirokchilarga hujjatlarni to‘g‘ri tayyorlash, ariza yozish, ilmiy maqolalar tayyorlash, tanlov mezonlariga moslashish kabi amaliy ko‘nikmalar berildi. Mazkur tadbir iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va ularning ilmiy salohiyatini ro‘yobga chiqarishda muhim qadam bo‘ldi.

MASTER CLASSES ON SCIENTIFIC ACTIVITY ORGANIZED FOR STUDENTS – Andijan State Medical Institute
A number of practical activities are being carried out in higher education institutions and regions across the whole our country as a part of “Significant 90 Days” program initiated by the President to make effective use of spending young people’s free time.
Several events are also being held within the framework of this initiative in Andijan State Medical Institute. In particular, today, on June 18, a seminar-training session has been conducted by the vice-rector for scientific affairs and innovations K. Salohiddinov with the aim of supporting the implementation of startup projects and innovative developments.
The session provided students with insights into engaging in scientific research and preparing to participate in various grant competitions and prestigious state scholarships.
During the workshop participants acquired practical skills such as correctly preparing documents, writing applications, preparing scientific articles and aligning with competition criteria. This event became an important step in supporting talented youth and realizing their scientific potential.