TALABALAR HARBIYLASHTIRILGAN ESTAFETADA ISHTIROK ETDI
Bugun, 17-iyul kuni, Andijon garnizonidagi harbiy qism hamda Andijon davlat tibbiyot instituti hamkorligida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida harbiylashtirilgan estafeta o‘tkazildi.
Mazkur tanlovda institut talabalaridan iborat 4 ta jamoa ishtirok etdi. Ishtirokchilar “Arqon tortish”, “Turnikda tortilish”, “Qurol yig‘ish” va “Birinchi tez tibbiy yordam ko‘rsatish” kabi to‘rtta shart bo‘yicha o‘zaro bellashib, jismoniy tayyorgarlik, jamoaviy faollik, chaqqonlik yetakchilik kabi ko‘nikmalarini namoyon etdi.
1-o‘rinni “Implant” jamoasi
2-o‘rinni “Farm 1” jamoasi
3-o‘rinni “Burgutlar” jamoasi egalladi.
G‘olib jamoalar diplomlar, institut rektoriga esa hamkorlik uchun tashakkurnoma topshirildi.
Tantanali tadbir davomida harbiy qism Harbiy orkestri, Faxriy qorovul hamda muddatli harbiy hizmatchilari tomonidan qo‘l jangi chiqishlari namoyish etildi.
Mazkur musobaqa yoshlarda vatanparvarlik tuyg‘ularini mustahkamlash, ularda Vatanga sadoqat, fidoyilik va fuqarolik mas’uliyati kabi fazilatlarni shakllantirishga xizmat qildi.

Today, on July 17th, a militarized relay race was held within the framework of the “Significant 90 Days” project, organized jointly by Andijan garrison military unit and Andijan State Medical Institute.
Four teams made up of Institute students took part in the competition. The participants competed in four events: “Combat rope pulling”, “Military-style pull-ups”, “Field weapon assembly drill”, “Tactical first aid.” Through these activities, they demonstrated their physical preparation, teamwork, agility and leadership skills.
The 1st place: “Implant” team
The 2nd place: “Farm 1” team
The 3rd place: “Burgutlar” team
The winning teams were awarded diplomas; rector of the Institute received a certificate of appreciation for collaboration.
During the ceremony the military unit’s Military Orchestra, Honor Guard and conscripted soldiers performed hand-to-hand combat demonstrations.
This competition served to strengthen patriotism among the youth and foster qualities such as loyalty to the homeland, dedication and civic responsibility.