KITOBXONLIK TANLOVI: BILIM, TAFAKKUR VA MA’NAVIYAT BELLASHUVI
Bugun, 18-iyul kuni Andijon davlat tibbiyot instituti va Marhamat tumani Axborot-resurs markazi hamkorligida o‘quvchilarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ularning intellektual saviyasini oshirish, kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish maqsadida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida “Jahonda kitobdan yaxshi do‘st yo‘q” mavzusida debat tashkil etildi.
Unda tumanda istiqomat qiluvchi yoshlar faol ishtirok etdi. Debat davomida o‘quvchilar o‘zlariga berilgan mavzular bo‘yicha fikr almashib, faktlar asosida bellashdilar.
Tadbirda ishtirok etgan ustozlar kitobning inson hayotidagi o‘rni, uning tafakkur va dunyoqarashini shakllantirishdagi ahamiyati haqida atroflicha so‘z yuritildi. Ishtirokchilar kitob mutolaasi orqali bilim va ma’naviyat darajasini oshirish, mustaqil fikrlash ko‘nikmasini shakllantirish imkoniyati haqida so‘z yuritdi.
She’riyatga oshno bolajonlar tomonidan O‘zbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf qalamiga mansub she’rlardan o‘qidi.
Yakunda faol qatnashchi yoshlar institut rektori tomonidan berilgan diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Today, on July 18, in collaboration with Andijan State Medical Institute and Marhamat District Information Resource Center, a debate was organized under the project “Relevant 90 Days” with the theme “There is no better friend than a book,” aimed at meaningfully organizing students’ free time, enhancing their intellectual level, and developing reading culture.
Young people residing in the district actively participated in the debate. During the event, students exchanged ideas and competed based on facts regarding the topics assigned to them.
Teachers present at the event discussed the role of books in human life and their significance in shaping thinking and worldview. Participants talked about the opportunities for increasing knowledge and spiritual levels through reading books and developing independent thinking skills.
Young poetry enthusiasts recited poems by Muhammad Yusuf, a national poet of Uzbekistan.
In conclusion, active participants were awarded diplomas and commemorative gifts by the rector of the institute.