Andijon davlat tibbiyot institutida 1-bosqich talabalari uchun tanishuv va “Kredit taʼlimi tizimiga kirish” haftaligi davom etmoqda.
Bugun, 4-sentabr kuni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov tomonidan ham darslar olib borilmoqda.
Dars davomida talabalarga Andijon davlat tibbiyot instituti faoliyati, kredit-modul tizimining mazmun-mohiyati va afzalliklari, tanlov fanlarni maqsadli tanlash, talabalarda mustaqil taʼlim koʻnikmalarini shakllantirish, akademik halollik tamoyillari va kasbiy hamda shaxsiy rivojlanish masalalari yuzasidan ma’lumot berilmoqda. Shuningdek, yoshlarga institut ichki tartib-qoidalari, kiyinish madaniyati, darslarda faol ishtirok etish, bo‘sh vaqtlarni mazmunli tashkil etishda to‘garaklarga qatnashish, axborot-resurs markazidan unumli foydalanish, har bir darslarga interfaol usullarda, kreativ yondashish haqida atroflicha tushuntirib o‘tilmoqda.
Shuningdek, “Tarixiy xotira, ma’naviy va ruhiy tarbiya – Yangi O‘zbekiston podevori” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir ham o‘tkazildi. Unda talabalarga Mustaqillikka erishish, ungacha bosib o‘tilgan yo‘llar, ilm-ma’rifat uchun kurashgan jadidlar harakati, Yangi O‘zbekistonni yuksaltirishda yoshlarning o‘qib-izlanishlari, katta muvaffaqiyatlarga erishish borasida ma’lumotlar berib o‘tildi.

“Introduction to the Credit Education System” Weekly Lectures Are Being Conducted – Andijan State Medical Institute
“Introduction to the Credit Education System” Weekly Lectures Are Being Conducted
11:50 04.09.2025
The introductory and “Introduction to the Credit Education System” weekly lectures are ongoing for the first-year students in Andijan State Medical Institute.
Today, on September 4, lectures are also being delivered by S. Salohiddinov, the first vice-rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work.
During the sessions, students are provided with information about the activities of Andijan State Medical Institute, the essence and advantages of the credit-module system, the purpose of selecting elective courses, the development of independent learning skills among students, principles of academic integrity as well as issues related to professional and personal development. Additionally, students are thoroughly explained about the internal regulations of the institute, dress code culture, active participation in classes, meaningful organization of free time through participation in clubs, effective use of the information-resource center and approaches to engaging with lessons using interactive and creative methods.
Furthermore, a spiritual and educational event was held under the motto: “Historical Memory, Spiritual and Moral Education – The Foundation of New Uzbekistan.” During the event, students received information about achieving independence, the path taken to attain it, the Jadid movement that fought for knowledge and enlightenment and the role of youth in elevating New Uzbekistan, including their continuous learning and achieving significant success.