REKTOR DUAL TA’LIM JARAYONI BILAN TANISHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot institutida dual ta’lim tizimi asosida o‘quv jarayonlari izchil va samarali yo‘lga qo‘yilgan. Mazkur tizim talabalarga nazariy bilimlarni amaliyot bilan uyg‘unlashtirish, ustozlar rahbarligida real tibbiy jarayonlarda ishtirok etish hamda kasbiy ko‘nikmalarini mustahkamlash imkonini bermoqda.
Bugun, 17-fevral kuni institut rektori M.Madazimov Andijon shahridagi 1,2,8-oilaviy poliklinikalarda dual ta’lim asosida bilim olayotgan talabalar bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida talabalar tomonidan olib borilayotgan amaliy ishlar, bemorlar bilan ishlash jarayoni hamda ustoz-shogird tizimi asosidagi ta’lim sifati bilan yaqindan tanishildi.
Shuningdek, tadbirda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Z.Mamasoliyev hamda Stomatologiya fakulteti dekani F.Urinov ishtirok etib, dual ta’limning afzalliklari, amaliyot samaradorligini oshirish hamda talabalarning kasbiy tayyorgarligini yanada kuchaytirish masalalari yuzasidan fikr-mulohazalar bildirdi.
Muloqot davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar, amaliy jarayondagi yutuq va takliflari tinglandi. Dual ta’lim – bu nafaqat bilim, balki mas’uliyat, tajriba va kasbiy yetuklik maktabidir. Mazkur tizim orqali kelajak shifokorlari bugundan boshlab haqiqiy tibbiy muhitda shakllanmoqda.

At Andijan State Medical Institute, educational processes based on a dual education system have been consistently and effectively implemented. This system enables students to integrate theoretical knowledge with practice, participate in real medical procedures under the guidance of mentors, and strengthen their professional skills.
Today, on February 17th, the institute’s rector M. Madazimov met with students studying at Family Polyclinics No.1, 2, and 8 in Andijan within the framework of dual education. During this meeting, he closely got acquainted with practical work conducted by students, patient care processes, and the quality of education based on the teacher-student mentorship model.
Additionally, Vice-Rector for Academic Affairs Z. Mamasoliev and Dean of the Faculty of Dentistry F. Urinov participated in the event, sharing insights on the advantages of dual education, enhancing practical efficiency, and further strengthening students’ professional preparedness.
During the discussions, students received answers to their questions and shared their achievements and suggestions regarding practical activities.
Dual education is not just about acquiring knowledge but also about responsibility, experience, and professional excellence. Through this system, future doctors are already being shaped today in authentic medical environments.