Bugun, 25-mart kuni Andijon davlat tibbiyot institutida mart oyi ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar va Kengash a’zolari ishtirok etdi.
Institut rektori kun tartibini e’lon qilib, yig‘ilishni ochib berdi. Shundan so‘ng, an’anaviy tarzda ilmiy unvon va darajalar sohiblari, respublika hamda xalqaro tanlovlar g‘oliblari taqdirlandi.
Kengash davomida Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduxalimovning “21-mart – Umumxalq Navro‘z bayrami munosabati bilan institutda amalga oshirilgan ishlar”, Korrupsiyaga qarshi kurashish va “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i I.Aliboyevning “Jamiyatda korrupsion holatlar”, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Z.Mamasoliyevning “Institutda boshqarish bo‘limi professor-o‘qituvchilar boshlig‘i tomonidan adabiyotlar yaratilishi holati. Professor– o‘qituvchilarining malaka oshirish rejasini bajarilishi holati”, Karyera markazi bo‘limi boshlig‘i A.Soliyevning “Bitiruvchilar bandligini taʼminlash va kelajakka qadam dasturi asosida bajarilayotgan ishlar hisoboti”, Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo‘limi boshlig‘i R.Djalilovning “Institutda ijro intizomi”, TSNQB boshlig‘i A.Pakirdinovning “O‘zbekiston OTT da Milliy reytingni joriy etilishi va 2026-yil uchun tasdiqlangan TOP 1000 lik OTT lar ro‘yxati to‘g‘risida maʼlumot”lari tinglandi.

Today, on March 25, Scientific Council meeting has been held at Andizhan State Medical Institute. The meeting was attended by the rector of the Institute M. Madazimov, vice-rectors and members of the Council.
The rector of the Institute announced the agenda and opened the meeting. After that, the holders of scientific titles and degrees, winners of republican and international competitions were traditionally awarded.
During the meeting, the head of the Department of Youth Work, Spirituality and Education A. Abdukhalimov presented a report on the topic “Activity carried out at the Institute on the occasion of March 21 – the National Navruz holiday”; the head of the Department of Combating Corruption and Managing the “Compliance Control” System I. Aliboyev presented a report on the topic “Corruption in Society”, the vice-rector for Academic Affairs Z. Mamasoliyev presented a report on “The state of literature creation by the head of the faculty of the Management Department at the Institute. The state of implementation of the professional development plan for faculty”; the head of the Career Center A. Soliyev presented a “Report on the work carried out under the program “Step into the Future” on ensuring the employment of graduates”. The head of the Department of Work with Applications of Individuals and Legal Entities, Control and Monitoring R. Djalilov presented a report on “Executive discipline at the Institute”. The head of the Department of Quality Control of Education
A. Pakirdinov presented a report on “The introduction of the National Rating in the HEI of Uzbekistan and Information on the list of TOP 1000 HEIs” approved for 2026 was delivered.