• Ish vaqti: Seshanba-Juma 13:00-17:00
• barkamol, mustaqil fikrlaydigan, o‘zining hayotiy pozitsiyasi va qat’iy e’tiqodiga ega, jamiyat hayotida munosib o‘rin egallash, mamlakatni isloh qilish, yangilash jarayonlarida hal qiluvchi kuch va tayanch bo‘lishga qodir yoshlarni shakllantirish, ularning siyosiy madaniyati, huquqiy savodxonligi va huquqiy ongini yuksaltirish;
• yoshlarni, xususan uyushmagan yoshlarni ma’naviy-axloqiy jihatdan va harbiy vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, ularda tarixiy xotira, milliy g‘urur va o‘zlikni anglash, ro‘y berayotgan voqealarga daxldorlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat tuyg‘ularini shakllantirish;
• yoshlarning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, ularning zamonaviy kasblarni egallashga bo‘lgan intilishini qo‘llab- quvvatlash, tadbirkorlik faoliyatiga jalb qilish;
• iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ular o‘z ijodiy va intellektual salohiyatini ro‘yobga chiqarishlari uchun shart-sharoitlar yaratish hamda ilmiy faoliyatga jalb qilish;
• yoshlar, xususan uyushmagan yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzi, ekologik madaniyatni shakllantirish, ularni jismoniy tarbiya va sport bilan muntazam shug‘ullanishga keng jalb qilish;• yoshlarni, xususan uyushmagan yoshlarni diniy-ekstremistik va boshqa buzg‘unchi tashkilotlar ta’siridan, chetdan “ommaviy madaniyat” niqobi ostida kirib kelayotgan salbiy ta’sir va tahdidlardan asrash, yoshlar o‘rtasida huquqbuzarlik va jinoyatchilikni profilaktika qilish va oldini olishga ko‘maklashish va boshqalar.
Ittifoqqa yuridik va jismoniy shaxslar Ustavda belgilangan tartibga asosan a’zo bo‘lish mumkin. Ya`ni, Ittifoqning maqsadini qo‘llab-quvvatlash istagini bildirgan,14 yoshga to‘lgan va 30 yoshdan oshmagan O‘zbekiston Respublikasining fuqarolari va O‘zbekiston Respublikasida muntazam yashab kelayotgan fuqaroligi bo‘lmagan jismoniy shaxslar Ittifoqning a’zosi bo‘lishi mumkin Shu bilan birga yoshlar sohasidagi nodavlat notijorat tashkilotlari va yoshlar sohasiga oid korxona, muassasa va tashkilotlar hamda
a’zo bo‘lishi mumkin.
Ittifoqning tuzilmasigaquyidagilar kiradi:
• Ittifoqning Markaziy apparati;
• Ittifoqning hududiy tuzilmalari;
• Ittifoqning mahalliy tuzilmalari;
• Ittifoqning boshlang‘ich tashkilotlari;
• Ittifoqning to‘liq muassisligidagi yoki qoshidagi korxona, tashkilot va muassasalar, shu jumladan ommaviy axborot vositalari.
O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Andijon davlat tibbiyot instituti Boshlang‘ich tashkiloti faol talabalarini qo‘llab-quvvatlash tartibi.
1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2005-yil 31-oktyabrdagi PQ-213-sonli qaroriga asosan, Qurolli Kuchlar safida muddatli harbiy xizmatni o‘tagan va harbiy qism qo‘mondonligi tomonidan berilgan tafsiyanomaga asosan to‘lov-shartnoma asosida o‘qishga qabul qilingan talabalarning kontrakt so‘mmasining 35 foiz miqdori O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy kengashi tomonidan to‘lab beriladi.
2. O‘zbekiston Respublikasi Olit ta’lim fan va inaatsiyalar vvazirligining 2023-yil 04-aprel sanasidagi №03/15-262 soli hamda O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy kengashining 2023-yil 04- aprel sanasidagi №04-13/275 sonli “O‘zbekiston yoshlar ittifoqining oliy ta’lim muassasalaridagi boshlang‘ich tashkilotlari faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘sida”gi qo‘shma qaroriga asosan institut Boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi va koordenatorlari tayinlangan hamda institut yoshlar yetakchisi O‘zbekiston Respblikasi Vаzirlаr Mahkamasining 2020-yil 26-avgustdagi 517-son qаrоriga, institut yoshlar koordenarorlari yuqoridagi qo‘shma qarorga asosan moddiy rag‘batlantirilmoqda.
3. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 31.01.2020 yildagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalariga to‘lanadigan stipendiyalar miqdorlarini belgilash hamda stipendiyalar tayinlash va to‘lash tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risi”dagi 59-sonli qarorining 7-bobi “Talabalarni rag‘batlantirish jamg‘armasini shakllantirish va jamg‘arma mablag‘lari hisobiga talabalarga moddiy rag‘batlantirishlarni tayinlash va to‘lash tartibi” ga asosan institut boshlang‘ich tashkiloti faol talabalari moddiy rag‘batlantirilmoqda.

- Time of admission: Tuesday-Friday 13:00-17:00
• formation of well-rounded, independent-thinking young people who have their own life position and firm beliefs, who are capable of taking a worthy place in the life of society, becoming a decisive force and support in the processes of reforming and renewing the country, their political culture, increase legal literacy and legal consciousness;
• to educate young people, especially unorganized youth, in a spiritual and moral sense and in the spirit of military patriotism, to develop in them historical memory, national pride and sense of identity, involvement in current events, respect for national and universal values;
•protecting the rights and legal interests of young people, supporting their aspiration to acquire modern professions, involving them in entrepreneurial activities;
•supporting talented young people, creating conditions for them to realize their creative and intellectual potential and involving them in scientific activities;
• formation of a healthy lifestyle, environmental culture among young people, especially non-organized youth, widely involving them in regular physical education and sports;
• to protect young people, especially unorganized youth, from the influence of religious-extremist and other destructive organizations, from negative influences and threats coming from abroad under the guise of “mass culture”, to prevent and prevent delinquency and crime among young people approval etc.
Legal and natural persons can become members of the Union according to the procedure established by the Charter. That is, citizens of the Republic of Uzbekistan who have reached the age of 14 and do not exceed 30 years of age and natural persons without citizenship who have been regularly living in the Republic of Uzbekistan can become members of the Union. At the same time, non-governmental non-profit organizations in the field of youth and enterprises, institutions and organizations related to the field of youth and
can be a member.
The governing bodies of the Union include:
• Convention;
• Central Council;
• Executive Committee of the Central Council;
• Central control-audit commission.
The structure of the union includes the following:
• Central apparatus of the Union;
• Territorial structures of the Union;
• Local structures of the Union;
Primary organizations of the Union;
•Enterprises, organizations and institutions, including mass media, wholly owned or affiliated with the Union.
The procedure for supporting active students of the Primary Organization of the Andijan State Medical Institute of the Youth association of Uzbekistan.
1. According to the decision of the President of the Republic of Uzbekistan PQ-213 dated October 31, 2005, admission to study on the basis of a contract based on the description letter issued by the military unit commander who has completed military service in the Army 35 percent of the contract sum of the students will be paid by the Central Council of the Youth association of Uzbekistan.
2. 03/15-262 number of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated April 04, 2023 and N. 04-13/275 of the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan dated April 04, 2023 Based on the joint decision “On measures to improve the activity of primary organizations in higher education institutions of the Youth association of Uzbekistan”, the leader and coordinators of the primary organization of the institute were appointed, and the youth leader of the institute was appointed Ministers of the Republic of Uzbekistan According to the decision of the court N. 517 of August 26, 2020, the youth coordinators of the institute are financially encouraged based on the above joint decision.
3. Resolution N 59 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated 31.01.2020 “On determining the amounts of scholarships paid to students of higher education institutions and measures to improve the procedure for awarding and paying scholarships” Active students of the primary organization of the institute are financially encouraged according to the chapter “Formation of the student incentive fund and the procedure for assigning and paying financial incentives to students at the expense of the funds of the fund”.