“BOR MEHRIMIZ SHU VATAN, SHU XALQ UCHUN!” – Andijon davlat tibbiyot instituti
Mamlakatimizda tibbiyot sohasida ham islohotlar izchillik bilan olib borilmoqda. Yurtboshimizning xalqchillik siyosatlari natijasida barcha yangilik va imkoniyatlar aholining barcha qatlamlariga yetib borishiga erishilmoqda. Hozirda sog‘lig‘idan shikoyati bo‘lgan odamlar oddiy tibbiy tekshiruvdan o‘tish yoki ixtisoslashgan shifokor maslahatini olish uchun 10-20, ba’zan 50-60 kilometr yo‘l bosib tuman, viloyat markazlariga qatnaydilar. Endi esa o‘sha olis xududlarga bizning professor-o‘qituvchilarimiz aholiga malakali tibbiy xizmat ko‘rsatmoqdalar.
“Bor mexrimiz shu Vatan, shu xalq uchun” shiori ostida o‘tkazilayotgan navbatdagi salomatlik aksiyasi Oltinko‘l tumanining KTMP, Navoiy, Mexnat, M. Rizayev OSHPlariga qarashli Ijtimoyat, Saroy, Itttifoq, Oftobochek, Madiyorchek MFYlarida tibbiy ko‘riklar o‘tkazildi.  Chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘riklarda ADTIning 15 nafar yetakchi olimlari (xirurg, oftalmolog, endokrinolog, kardiolog, terapevt, pediatr, infeksionist, dermatovenerolog, onkolog, nevropatolog, akusher-ginekolog, travmatolog, neyroxirurg) ishtirok etdi
Aksiya davomida tuman aholisining ijtimoiy himoyaga muxtoj “temir daftar”ga kiritilgan 54 nafari birlamchi tizim DPMlarida va 21 nafari uylarida tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilib, tibbiy yordamlar berildi. Davolanishi, viloyat muassasalarida o‘tkazilishi lozim bo‘lgan 3 nafar bemorga viloyat muassasalariga va 2 nafar bemorga ADTI klinikasiga bepul yo‘llanmalar berildi. Shuningdek, tuman aholisining yetakchi mutaxassislar ko‘rigi uchun murojat qilgan 168 nafariga kerakli yordam va maslahatlar berildi.

The health promotion continues.
In our country, consistent reforms are underway in the field of medicine. As a result of the humane policy of our President, all news reaches all segments of the population. Currently, many people have to walk 10-20, sometimes 50-60 km to undergo a routine medical examination or to receive advice from specialists. go to district, regional centers.
Now our professors and teachers provide qualified local medical care.
Another health action, held under the motto “All kindness and our soul for the homeland and people!” The complex medical examination was attended by 15 leading specialists of ASMI (surgeons, ophthalmologists, endocrinologists, cardiologists, therapists, infectious disease specialists, pediatricians, infectious disease specialists, dermatovenerologists, oncologists, obstetrician-gynecologists, traumatologists, neurosurgeons). During the action, 54 people included in the “Iron notebook ” were examined in primary health care facilities and 21 people at home. 3 citizens received free referrals to medical institutions and 2 to the clinic of ASMI. Including, 168 who contacted leading specialists received the necessary assistance and advice.