INSTITUTIMIZDA UMUMXALQ HAYRIYA XASHARI
Salomatlik tozalik va ozodalikni talab etadi. Bu qoidaga amal qilishni avvalo o‘zi farz bilgan institutimiz jamoasi hayriya hashariga bel bog‘ladilar.
O‘zbekiston Respublika Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 10-martdagi 96-F-sonli Farmoiyshi hamda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2021-yil 11-martdagi 127-sonli buyrug‘iga asosan bugun institutimizning asosiy va qo‘shimcha o‘quv binolari, ADTI klinikasi, talabalar turar joylarida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari o‘tkazilmoqda. Mazkur hayriya xasharida  210 nafar xodimlarimiz uyushqoqlik bilan ishtirok etmoqdalar.
Unda 2,5 gektar yer obodonlashtirilib,  2 tonnaga yaqin chiqindilardan tozalanmoqda. 2 kilometr ariq va zovurlar ham ozoda etildi. Shuningdek, 3000 tup gul go‘chatlari, 20 tup archa daraxti va 30 tup manzarali daraxtlar o‘tqazildi. 200 ga yaqin daraxtlar esa oqlandi. Hayriya hashariga 2 ta texnika biriktirildi.

NATIONWIDE CHARITY KHASHAR IN OUR INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
Health requires cleanliness and neatness. First of all, the staff of our institute, which observes this rule and knows it as a duty, decided to organize a charitable khashar.
According to the Order of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 96-F dated March 10, 2021 and the order of the Minister of Higher and Secondary Specialized Education No. 127 dated March 11, 2021, today, in the main and additional educational buildings of our institute, in the ASMI clinic, the work is underway to improve and cleaning. 210 employees take part in the charity event. 2.5 hectares of land are refined, about 2 tons of garbage are removed. Also, 2 km of canals and ditches were cleared. Besides, 3000 flower seedlings, 20 spruces and 30 decorative trees were planted. About 200 trees have been whitewashed. 2 cars are attached to the charitable khashar.