Institutimizda iqtidorli va salohiyatli yoshlar talaygina. Ularning har bir loyihalari ilm-fan taraqqiyoti uchun xizmat qilmoqda. Oliy taʼlim muassasalarining talabalari oʼrtasida oʼtkazilgan “Uchinchi renisans – yoshlar nigohida” tanlovininng institut bosqichida gʼolib boʼlgan ishtirokchilar tanlovning xududiy bosqichida ham onlayn ishtirok etmoqdalar.
Unda Davolash fakultetining 4- va 6-bosqich talabalari Islombek Bektoshev, Аsilbek Dilshodov, Muhammalayubxon Boboyev “Аjdodlar merosini oʼrganish va targʼib qilishda innovatsion yondashuv” yoʼnalishi boʼyicha “Ibn Sino va uning Tib qonunlari” asariga bagʼishlangan WEB saxifasi bilan, Stomotologiya fakultetining 4-bosqich talabasi Аzizbek Salomov “Oliy taʼlimda sifatli bilim olishdan talabalarning manfaatdorligini (motivatsiyasini) oshirish uchun oʼquv jarayoni va metodikasini oʼzgartirish yoʼllari” yoʼnalishi boʼyicha “Bugun boshla-tarjima qil, muallif boʼl va til oʼrgan” loyixasi bilan hamda Stomotologiya fakultetining 4-bosqich talabasi Muhammadjon Аbduqodirov “Yoshlarni ilm-fan va innovatsiyalarga qiziqtirishning noanʼanaviy usullari” yoʼnalishi boʼyicha “Grant innovation” loyixasi bilan bellashmoqda. Tanlov xududiy bosqichning Nizom talablari asosida oʼtkazilmoqda. Tanlovda gʼolib boʼlgan talabalar respublika bosqichiga yoʼllanmani qoʼlga kiritadilar.

TERRITORIAL STAGE OF THE CONTEST “THIRD RENAISSANCE – IN THE SIGHT OF YOUTH” IS BEING HELD – Andijan State Medical Institute
TERRITORIAL STAGE OF THE CONTEST “THIRD RENAISSANCE – IN THE SIGHT OF YOUTH” IS BEING HELD
17:32 26.03.2021
There are many talented and potential young people in our institute. Each of their projects serves the advancement of science. The winners of the institute stage of the contest “Third Renaissance in the Sight of Youth” among students of higher educational institutions are also participating in the regional stage of the contest by online.
The 4th and 6th year students of the Faculty of Therapy Islombek Bektoshev, Asilbek Dilshodov, Muhammadayubhon Boboev are participating in it with a WEB page dedicated to the book “Ibn Sino and his Laws of Medicine” in the direction of “Innovative approach to the study and promotion of ancestral heritage.” Azizbek Salomov, a fourth-year student of the Faculty of Dentistry, with the project “Start today – translate, become an author and learn the languages” in the direction “Ways to change the educational process and methodology to increase the interest (motivation) of students to receive quality education in higher education ” and a 4th year student of the Faculty of Dentistry Muhammadjon Abdukodirov is competing with the project “Grant innovation” in the field of “Non-traditional methods of attracting young people to science and innovation”. The competition is held in accordance with the requirements of the Charter of the regional stage. The winners of the competition will have the opportunity to participate in the republican stage.