TАLАBАLАRIMIZ 5000 $ MIQDORIDАGI GRАNT GʼOLIBI BOʼLDILАR
Maqsadli gʼoya va loyihalarni moliyalashtirish qiyin emas. Tashkillanayotgan turli grantlar loyihalaringizni qoʼllab-quvvatlaydi. Kishida iqtidor va harakat boʼlsa bas. BMT va Yoshlar ishlari agentligi qoʼshma loyihasi asosida oʼtkazilgan “JustStart” nomli 4 oylik “startup akselerator” tanlovi oʼtkazildi. Unda 186 nafar jamoalar ishtirok etgan boʼlsa, 34 ta jamoa final bosqichida qatnashdilar.
Gʼolib boʼlgan jami 10 ta jamoa tarkibida bizning 2 nafar talabamiz ham muvafaqqiyatga erishdi. Stomatologiya fakultetining 4-bosqich talabasi Аzizbek Salomov hamda Pediatriya fakultetining 4-bosqich talabasi Аbdurauf Аbdurashidov tanlov treninglarida faol ishtirok etib, final “Demo-day” bosqichida gʼoliblikka erishdilar va 5000 $ miqdoridagi grantni qoʼlga kiritdilar. Ularni institutimiz rektori M. Madazimov muborakbod etdi va kelgusi izlanishlarida omad tiladi.

Today it is not difficult to finance targeted ideas and projects. The main thing is to have a definite goal. Based on this, a 4 – month “Startup Akselerator” competition was held on the basis of the “JustStart” project, organized by the UN in cooperation with the agency for Youth Work. 186 teams took part in it, 34 of them reached the final. 2 of our students are among the winning teams.
A 4-year student of the Faculty of Dentistry Azizbek Salomov and a 4-year student of the Faculty of Pediatrics Abdurauf Abdurashidov took an active part in the trainings and, having won the “Demo-day” stage, won a grant in the amount of $ 5000.