Hurmatli tadqiqotchilar, magistrlar, talabalar!
Andijon davlat tibbiyot instituti 2021-yil 23-aprel kuni, Yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va aholi salomatligini mustahkamlash yili”ga bag‘ishlangan “Tibbiyotning dolzarb muammolari – 2021” mavzusida yosh olimlar Respublika ilmiy-amaliy onlayn videokonferensiyasi o‘tkazilishini e’lon qiladi.
Anjumanda ishtirok etish uchun quyidagi yo‘nalishlarda tezislar qabul qilinadi:
1 Ichki kasalliklar;
2 Jarrohlik yo‘nalishi;
3 Onalik va bolalikni muxofaza qilish;
4 Mediko-biologik fanlar;
5 Stomatologiya yo‘nalishlari.
Onlayn videokonferensiyaning rasmiy tili: o‘zbek, rus tili va ingliz tillari
Ma’ruzaning talablari: Oliy ta’lim muassasasi nomi, mavzu nomi, ma’ruzachi va ilmiy rahbari F.I.Sh., 10-12 ta slayd va onlayn video ma’ruza davomiyligi 7-10 minutdan oshmasligi kerak. Agar ma’ruzalarni “ZOOM” orqali o‘qishni imkoni bo‘lmasa ma’ruzalar video-yozuv shaklida qabul qilinadi.
Tezislarniig hajmi to‘liq 1 betdan oshmasligi, Word 2003-2010 formatida, A-4 o‘lchamdagi oq qog‘ozda, qator oralig‘i 1,0 interval, yuqori va pastki chegaralari 2 sm, chap va o‘ng chegaralari mos ravishda 30 va 15 mm bo‘lishi lozim.
Material quyidagi tartibda joylanishi kerak:
Tezis nomi (Times New Roman – 12 shriftda (yo‘g‘on) va bosh xarflarda) bo‘lishi kerak.
Muallifning F.I.Sh. (Times New Roman – 12 shriftda (yo‘g‘on) bo‘lishi kerak).
Muassasa nomi tashkilot (Times New Roman – 12 shriftda (yo‘g‘on) bo‘lishi kerak).
Mavzuning dolzarbligi, maqsadi, materialar va tadqiqot usullari, tadqiqot natijalari, xulosa – (yo‘g‘on) shriftda aks etilgan holda topshiriladi.
Tezislar onlayn videokonferensiyaning “Elektron to‘plami”da chop etiladi.
Onlayn videokonferensiyada yosh olimlar, magistrlar va iqtidorli talabalarni tezislari qabul qilinadi, (muallif  tezis berayotgan vaqtida yoshi 35 dan yuqori bo‘lmasligi kerak).
Ilmiy ishlarni tanlab olishda ularning dolzarbligiga, maqsad va vazifalarining aniq belgilanganligi va xulosalarning isbotlanganligi va boshqa bir qator jihatlarga e’tibor beriladi.
Tezislar quyidagi manzilga yuborilishi kerak:
170127, Andijon shaxar, Yusuf Otabekov ko‘chasi 1-uy. ADTI.
Bustanov Sherzodbek Yakubovich murojaat uchun t.r: + 998 97 233 50 04.
Ma’ruza va tezislar + 998 97 233 50 04 telegram nomerga va bustanov86@bk.ru elektron manziliga yuborishingiz mumkun.
(yosh olimlar onlayn videokonferensiyasiga deb ko‘rsatilishi lozim va fayllar ko`rinishi quyidagi tartibda beriladi – Bektashev I.B. №1.doc, Bektashev I.B. №2.doc).

On April 23, 2021, Andijan State Medical Institute will hold a Republican scientific-practical online video conference of young scientists on “Actual problems of medicine – 2021”, dedicated to the “Year of youth support and public health.” lon makes.
Theses are accepted for participation in the conference in the following areas:
1 Internal diseases;
2 Surgical direction;
3 Protection of motherhood and childhood;
4 Medico-biological sciences;
5 Directions of Dentistry.
Official languages of online video conferencing: Uzbek, Russian and English
Lecture requirements: Name of the higher education institution, topic name, speaker and supervisor F.I.Sh., 10-12 slides and online video The duration of the lecture should not exceed 7-10 minutes. If it is not possible to read the lectures through ZOOM, the lectures will be accepted in the form of video recordings.
The size of the thesis should not exceed 1 page in full, in Word 2003-2010 format, on white paper of A-4 size, line spacing 1.0, upper and lower borders 2 cm, left and right borders respectively It should be 30 and 15 mm.
The title of the thesis should be (Times New Roman – 12 font (bold) and capital letters).
The author’s F.I.Sh. (Times New Roman – 12 font (bold))
The name of the institution should be organization (Times New Roman – 12 font (bold)).
The relevance of the topic, purpose, materials and research methods, research results, conclusions are presented in (bold) font.
Theses will be published in the Electronic Collection of Online Video Conferencing.
Theses of young scientists, masters and gifted students are accepted in the online videoconference (the author should not be older than 35 at the time of submission of the thesis).
The selection of scientific works takes into account their relevance, the clear definition of goals and objectives and the validity of the conclusions, and a number of other aspects.
170127, Andijan city, Yusuf Otabekov street 1 ADTI.
Bustanov Sherzodbek Yakubovich For more information call: + 998 97 233 50 04.
Lectures and abstracts can be sent by telegram to + 998 97 233 50 04 and e-mail bustanov86@bk.ru.
(Young scientists should be referred to the online video conference and the files will be presented in the following order – Bektashev I.B. №1.doc, Bektashev I.B. №2.doc).