TIBBIY-KOʼRIK VА SOGʼLOMLАSHTIRISH TАDBIRLАRI DАVOM ETMOQDА – Andijon davlat tibbiyot instituti
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 6110-sonli farmoni ijrosini taʼminlash maqsadida viloyatimizning barcha mahallalarida Аndijon davlat tibbiyot institutining professor-oʼqituvchilari tomonidan chuqurlashtirilgan tibbiy-koʼrik va sogʼlomlashtirish tadbirlari tashkil etilmoqda. Аndijon shahridagi Farobiy MFY oʼramida yashovchi 612 nafar bemorlar tibbiy-koʼrikdan oʼtkazildi. Ularga sogʼlom ovqatlanish, gigiyena qoidalariga amal qilish borasida ham maslahatlar berildi. UZI, EKG apparatlaridan tekshiriuvdan oʼtkazildi.
Shuningdek, aholi oʼrtasida 5000 qadan yurish, shaxmat-shashka, voleybol, stol tennisi, basketbol, mini futbol kabi sport turlari musobaqalari ham tashkil etildi. Ularga sogʼlom turmush tarziga rioya qilish borasida maʼlumotlar, tarqatma materiallar ham berildi.

In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No 6110, the professors and teachers of Andijan State Medical Institute are organizing comprehensive medical examinations and rehabilitation activities in all mahallas of the region. 612 patients living in the territory of the Farobi Mahalla Citizens Gathering in Andijan underwent medical examination. They were also advised on healthy eating and hygiene. Ultrasound and ECG were performed.
Sports competitions in walking 5,000 steps, chess, volleyball, table tennis, basketball, and mini-football were also organized. They were also provided with information and brochures on how to lead a healthy lifestyle.