Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida 2021-yil 13-aprel kuni boʼlib oʼtgan videoselektor yigʼilishida belgilab berilgan vazifalar ijrosi yuzasidan Аndijon viloyati hokimligi topshirigʼiga asosan Аndijon davlat tibbiyot instituti professor – oʼqituvchilari va iqtidorli, faol talaba-yoshlari Аndijon shahar “Sanoat” MFY da boʼldilar.
Mahallada jami 6471 nafar aholi boʼlib, shundan 880 nafarini yoshlar tashkil etadi. Mahallada 30 nafar nogiron yoshlar mavjud. Viloyatimizda oʼtkazilayotgan «Madaniyat oyligi» doirasida MFY hududida istiqomat qiluvchi aholi, jumladan uyushmagan yoshlar uchun dastavval xalqaro olimpiada gʼoliblari tomonidan birinchi tez tibbiy yordam koʼrsatish boʼyicha mulyajlar yordamida amaliy tushunchalar berildi.
“Yosh volontyorlar” guruhi aʼzolari sogʼlom turmush tarzi, toʼgʼri ovqatlanish hamda pandemiyaga qarshi kurashish va karantin talablariga rioya qilish boʼyicha aholiga tarqatma materiallar tarqatdilar.

In accordance with the instructions of the Andijan regional administration, professors, teachers and gifted, active students of Andijan State Medical Institute visited the “Sanoat” MCC in Andijan on the instructions of Andijan regional administration. The total population of the makhalla is 6471, of which 880 are young people.
There are 30 young people with disabilities in the neighborhood. As part of the “Month of Culture” in our region, the winners of the International Olympiad, first of all, provided practical insights on the provision of first aid to the population living in the MCC, including unorganized youth.
The members of the Young Volunteers group distributed handouts on healthy lifestyles, nutrition, pandemic control and quarantine compliance. In addition, the team of the student theater studio “Shifokorlar” performed a play “Street children” based on the work of Sharof Boshbekov. The meeting was attended by more than 150 citizens of the neighborhood.