Oʼzbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf tavalludiga 67 yil toʼldi. Shu boisdan pediatriya fakultetining dekan oʼrinbosari K. Baydullayev boshchiligida 3-bosqich talabalari Muhammad Yusuf ijod maktabida boʼldilar.
Unda talabalar maktab oʼquvchilari bilan ijodiy suhbat qildilar. Dastavval talabalar maktabda oʼquvchilarning bilim olishlari uchun yetarli shart-sharoitlar yaratilganiga guvoh boʼldilar. Shoirning bir qator sheʼriy asarlarini mutolaa qilish barobarida talaba va oʼquvchilar oʼrtasida sheʼrxonlik tadbiri ham boʼlib oʼtdi.
Unda yoshlar Vatan, ota-ona, muhabbat va hayot tarannumi aks etgan sheʼrlarni maroq bilan oʼqidilar. Shuningdek, institut o’qituvchilari va o’quvchilar o’rtasida shaxmat-shashka sport turi bo’yicha musobaqa ham o’tkazildi.

One of the famous poets of Uzbekistan Muhammad Yusuf is 67 years old. Therefore, the Deputy Dean of the Faculty of Pediatrics K. Under the leadership of Baydullaev, 3rd year students visited the Muhammad Yusuf School of Creativity.
There students had a creative conversation with schoolchildren. First of all, they witnessed that the school created sufficient conditions for students to learn. Along with the reading of a number of poetic works of the poet, a poetry event was held among students and pupils. During the event , young people recite the poems about the Motherland, parents, love and life.