KORRUPSIYAGA QARSHI KURASHISH – E’TIBOR MARKAZIDA
Ilmiy kengashlar zalida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi. Unda institutimiz rektori M. Madazimov hamda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi, oliy toifali yurist Sh. Dehqonov ishtirok etdi.
Yig‘ilishda ayni damda butun dunyoni tashvishga solayotgan koronavirus pandemiyasining oqibatlari, dars jarayonlari va jamoat joylarida gigiyena qoidalariga qat’iy amal qilish borasida fikr-mulohazalar bildirildi. Shuningdek, ta’lim jarayonida, 2021-2022- o‘quv yili qabul komissiyasi davrida, imtihon jarayonlarida, bemorlar bilan bo‘lgan munosabatlarda korrupsiyaga yo‘l qo‘ymaslik, har qanday holatda ham pora beruvchi, oluvchi, vositachilik qilayotgan shaxslar jinoiy javobgarlikka tortilishi, baholash me’yorlari va xujjatlarni rasmiylashtirishda soxtalik va ta’magirlikka yo‘l qo‘ymaslik borasida ham tushunchalar berib o‘tildi.

ANTI-CORRUPTION IS IN THE CENTER OF ATTENTION – Andijan State Medical Institute
An anti-corruption meeting was held in the Conference Hall of ASMI. The rector of our institute M. Madazimov and the chairman of the trade union committee, lawyer of the highest category Sh. Dekhkanov took part.
The meeting discussed the consequences of the coronavirus pandemic, which now worries the whole world, and strict adherence to hygiene rules in the classroom and in public places. It was also stressed that in the process of training, in the admissions process for the academic year 2021-2022, in the process of exams, in relations with patients corruption should be prevented, in any case, bribe-takers, bribe-givers and intermediaries should be held accountable.
There were also briefings on the prevention of fraud and extortion in the preparation of documents, assessment standards and documentation. It was also noted that all faculties and departments should take an active part in the “Month of Health”.