Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti raisligidagi 2021-yil 13-aprel kuni boʼlib oʼtgan videoselektor yigʼilishida belgilab berilgan vazifalar ijrosi yuzasidan Аndijon viloyati xokimligi topshirigʼiga asosan Аndijon davlat tibbiyot institutiga bir qator mahallalar biriktirilgan.
Mahallalardagi yoshlarnring boʼsh vaqtlarini mazmunli oʼtkazish maqsadida bir qator sport musobaqalari tashkil etilmoqda. Navroʼz, Xoʼtanariq, Yangi turmush MFYlarning 14-16 yoshlardagi bolalar oʼrtasida futbol sport turi boʼyicha oʼrtoqlik uchrashuvi boʼlib oʼtdi.
Murosasiz kechgan baxslarda 1-oʼrin Yangi turmush MFY, 2-oʼrin Xoʼtanariq MFY, 3-oʼrin esa Navroʼz MFY jamoasiga nasib etdi. Mahallalararo oʼtkazilayotgan futbol sport turi boʼyicha musobaqalar davom etmoqda.

A number of mahallas were attached to Andijan State Medical Institute in accordance with the instructions of the Andijan regional khakimiyat on the implementation of the tasks set at the videoconference chaired by the President of the Republic of Uzbekistan on April 13, 2021.
A number of sporting events are organized in order to provide meaningful leisure time for young people in the mahallas. A friendly football match was held between children aged 14-16 from Navruz, Khotanarik and Yangi Turmush Mahalla Citizens’ Gathering.
In the uncompromising match Yangi Turmush MCG took the first place, the second place was given to Khotanarik MCG, and the third place to Navruz MCG. Football competitions between mahallas continue.