Xarkov milliy tibbiyot universitetining dotsenti Dolya Eduar institutimizning Stomatologiya fakulteti va stomatologik kasalliklar propedevtikasi kafedrasining dotsenti sifatida talabalarga “Klinik endordontiya” fanidan videokonferensaloqa tarzida dars olib boradi. 3-bosqich talabalariga o‘tilgan dars “Endodontiyaning zamonaviy davolash usullari” mavzusidagi navbatdagi mashg‘ulot ham qizg‘in savollarga boy tarzda o‘tdi.
Dastavval tabrik so‘zini bildirgan instiut rektori M. Madazimov ta’lim jarayonlaridagi ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlik talabalarga sifatli va samarali bilim berilishiga xizmat qilayotganini alohida ta’kidlab o‘tdi. Kafedra mudiri Z. Xakimova hamda kafedra xodimlari ham mazkur dars mashg‘ulotlarida ishtirok etidilar.
I. Samaraxonovning “Apeks lokatorning ishlatish xususiyatlari qanday?”, M. Islomjonovaning “Dentim kanallarining ahamiyati nimada?” kabi savollariga dotsent tomonidan atroflicha javob berildi.

Dolya Eduard, a lecturer at the Kharkiv National Medical University, teaches video conferencing to students on “Clinical Endordontics” as an docent at the Faculty of Dentistry and Propaedeutics of Dental Diseases.
The next lesson w on “Modern methods of treatment of endodontics” for 3rd year students was also full of lively questions. The rector of the institute M. Madazimov noted that the cooperation between the two countries in the educational process serves to provide students with quality and effective education.
The head of the department Z. Khakimova and employees of the department also took part in the training. The questions were answered in detail by the docent.