Germaniyaning Rostov universiteti bilan tibbiyot biotexnologiyalar yo‘nalishi bo‘yicha yana bir muzokara onlayn konferensiya orqali tashkil etildi. Unda Rostov universitetidan professor Krauze va Xins, O‘zbekistonning Berlindagi elchixonasi vakili M. Mamirov hamda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M. Madazimov, Xalqaro aloqalar bo‘limi rahbari K. Salohiddinov, yo‘nalishlarning mas’ul xodimlari ishtirok etdilar.
Muzokara davomida 2021-2022-yilgi o‘quv yili davrida tashkil etilishi rejalashtirilayotgan yangi biotexnologiyalar magistraturasi yo‘nalishi bo‘yicha qabulga tayyorgarlik, o‘quv dasturlari, o‘quv-texnik bazasini yanada takomillashtirish, Germaniya modul sistemasi integratsiyasi bo‘yicha taklif va mulohazalar bildirildi.

REGULAR NEGOTIATIONS WITH ROSTOV UNIVERSITY
The next negotiations with Rostov University of Germany in the field of medical biotechnology were organized through online conference. The event was attended by Professor Krause and Hins from Rostov University, M. Mamirov from the Embassy of Uzbekistan in Berlin, rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov, head of the department of International Relations K. Salokhiddinov and other officials.
During the talks, proposals were presented on preparation for admission to a new direction of Master’s degree in biotechnology, further improvement of curricula, educational and technical base, integration of the German modular system, which is planned to be organized in the academic year2021-2022.