Andijon davlat tibbiyot institutida bir qator malakali professor-o‘qituvchi shifokorlar faoliyat olib boradilar. Ular kam ta’minlangan oilalarga malakali tibbiy xizmat ko‘rsatishga alohida e’tibor qaratadilar. Umumiy jarrohlik kafedrasi xodimlari tomonidan tug‘ma va orttirilgan yurak nuqsonlarini bartarf etish tashrixlarini amalga oshirib kelmoqdalar.
ADTI klinikasi 2-jarrohlik bo‘limida joriy yilning 27-aprelidan to shu kunga qadar “Zamin fondi” mablag‘lari hisobidan viloyatimizdagi “Temir daftari”ga kiritilgan mazkur kasalligi bor 5 nafar bolalarda jarrohlik amaliyoti o‘tkazildi. Bo‘lim mudiri, tibbiyot fanlari nomzodi A. Tursunovning ma’lumotlariga ko‘ra, bemorlarning bugungi kundagi ahvoli yaxshi, sog‘liqlari yana bir bor tekshiriuvdan o‘tkazilib, uylariga ruxsat berilmoqda.

Andijan State Medical Institute employs a number of qualified professors, teachers and doctors. They are especially focused on providing quality health care to low-income families. The staff of the General Surgery Department performs operations for congenital and acquired heart defects.
From April 27 to the present day, 5 children with this disease, who were included in the “Iron Book” of the region, underwent surgery at the expense of the “Zamin Fund” in the 2nd surgical department of the ASMI Clinic. According to the head of the department, candidate of medical sciences A. Tursunov, the patients are in good condition, their health is being checked again and soon they will be discharged from the hospital.