“ABU ALI IBN SINO” NOMIDAGI FAN OLIMPIADASINING FINAL BOSQICHI ADTIDA BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
“ABU ALI IBN SINO” NOMIDAGI FAN OLIMPIADASINING FINAL BOSQICHI ADTIDA BO‘LIB O‘TDI
10:46 20.05.2021
Andijon davlta tibbiyot institutining Talabalar turar joyida viloyat Xalq ta’limi boshqarmasi bilan hamkorlikda umumta’lim maktablarining 9-10-sinf o‘quvchilari o‘rtasida kimyo va biologiya fanlari bo‘yicha “Abu Ali ibn Sino” nomidagi viloyat olimpiadasining final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Fan olimpiadasi karantin qoidalariga amal qilgan holda mutaxassislar nazoratida o‘tkazildi. Institut rektori M. Madazimov Prezidentimizning Oliy Majlisga murojaatnomasida belgilab berilgan vazifalar ijrosi bilan tabiiy fanlarni o’qitishni yanada takomillashtirish, o’quvchi yoshlarni qo’llab-quvvatlashda bu kabi tanlov va olimpiadalarning o’rni xususida o’z fikr-mulohazalarini bildirdi. Shundan so’ng o‘quvchilar mazkur fanlar bo‘yicha test sinovlarini muvafaqqiyatli topshirdilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, 2 ta 1-o‘rin aniqlandi va g‘oliblar mutassaddi tashkilotlarning pul mukofotlari bilan taqdirlandi.

THE FINAL STAGE OF THE SCIENTIFIC OLYMPIAD NAMED AFTER ABU ALI IBN SINO WAS HELD – Andijan State Medical Institute
THE FINAL STAGE OF THE SCIENTIFIC OLYMPIAD NAMED AFTER ABU ALI IBN SINO WAS HELD
10:46 20.05.2021
The final stage of the regional Olympiad “Abu Ali ibn Sino”on Chemistry and Biology among students of 9-10 grades of secondary schools was held at the hostel of Andijan State Medical Institute in cooperation with the regional public education.
The Science Olympiad was held under the supervision of experts in accordance with the rules of quarantine. The rector of the Institute M. Madazimov expressed his views on the further improvement of the teaching of natural sciences, the role of such competitions and Olympiads in supporting students, fulfilling the tasks set by the President in his address to the Oliy Majlis. In addition , the students successfully passed the tests in these subjects.
According to the final results, 1st and 2nd places were determined and the winners were awarded with cash prizes from the relevant organizations.