“ABU ALI IBN SINO” NOMIDAGI FAN OLIMPIADASI GʻOLIBLARI ANIQLANDI
Bugun, 21-may kuni Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi va Andijon davlat tibbiyot instituti hamkorligida kimyo va biologiya fanlaridan “Abu Ali ibn Sino” nomidagi fan olimpiadasining viloyat bosiqchi o‘tkazildi.
Institut Akademik litseyida bo‘lib o‘tgan ushbu olimpiadada umumta’lim maktablarining 8-9-sinf o‘quvchilari ishtirok etdi. Olimpiadaning hakamlar hayʼati institutninng yetuk salohiyatga ega va ko‘p yillik tajribaga ega malakali professor-oʻqituvchilaridan tuzildi.
Olimpiadani Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib, o‘quvchi-yoshlarni bilimini baholash, ularni yanada faollikka chorlashda bu kabi olimpiadalarning ahamiyati katta ekanligi haqida so‘z yuritdi va barcha o‘quvchilarga omad tiladi.
Yakuniy natijalarga koʻra, 8-sinflar oʻrtasida 1-oʻrin Buloqboshi tumanidagi 12-umumtaʼlim maktabi oʻquvchisi Z.Yaxyoyeva, 2-oʻrin Buloqboshi tumanidagi 55-davlat ixtisoslashgan maktabi oʻquvchisi M.Odilovaga, 3-oʻrin esa Marhamat tumanidagi 47-ixtisoslashgan maktab o‘quvchisi I.Abduqodirovga nasib etdi.
9-sinf oʻquvchilari oʻrtasida esa Shahrixon tumanidagi 44-ixtisoslashgan davlat umumtaʼlim maktabi oʻquvchisi I.Ibrohimov 1-oʻrinni, Izboskan tumanidagi 8-DIMI oʻquvchisi Y.Anvarjonova 2-oʻrinni, Marhamat tumanidagi 47-ixtisoslashgan maktabi oʻquvchisi O.Sharipova 3-oʻrinni qoʻlga kiritdi. Gʻoliblar diplom hamda pul mukofotlari bilan taqdirlandi.

THE WINNERS OF THE SCIENTIFIC OLYMPIAD NAMED “ABU ALI IBN SINO” HAVE BEEN ANNOUNCED – Andijan State Medical Institute
THE WINNERS OF THE SCIENTIFIC OLYMPIAD NAMED “ABU ALI IBN SINO” HAVE BEEN ANNOUNCED
16:29 21.05.2024
Today, on May 21, the regional champion of the Science Olympiad named after “Abu Ali ibn Sino” in chemistry and biology was held in cooperation with the Department of Preschool and School Education and Andijan State Medical Institute.
Students of the 8th-9th grade of general education schools took part in this Olympiad held at the academic lyceum of the Institute. The Jury of the Olympiad was formed by qualified professors and teachers of the Institute with potential and many years of experience.
Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov opened the Olympiad with an introduction speech; he spoke about the importance of such Olympiads in evaluating the knowledge of students and encouraging them to be more active. He wished all the students good luck.
According to the final results the 1st place among the 8th grades was awarded to Z. Yakhoyeva, a student of the 12th general education school in Buloqbashi district; the 2nd place was awarded to M. Odilova, a student of the 55th state specialized school in Buloqbashi district; the 3rd place was awarded to I. Abduqadirov, a student of the 47th specialized school in Marhamat district.
Among the students of the 9th grade, I. Ibrohimov, a student of the 44th specialized state comprehensive school in Shahrikhan district won the 1st place. A student of the 8th DIMI grade in the Izboskan district Y. Anvarjonova won the 2nd place. O. Sharipova, a student of the 47th specialized school in the Marhamat district, won the 3rd place. The winners were awarded diplomas and cash prizes.