ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI BILAN GERMANIYA HAMKORLIK TASHKILOTI O‘RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTI BILAN GERMANIYA HAMKORLIK TASHKILOTI O‘RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
17:24 26.05.2023
Avval xabar berganimizdek, bugun Samarqand shahridagi «Silk Road Samarkand» majmuasi Kongress markazida O‘zbekiston — Germaniya birinchi tibbiyot forumi boshlandi.
Unda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i F.Rasulov hamda institutga biriktirilgan kollej hamda texnikumlar direktorlari ham ishtirok etmoqdalar.
Forum doirasida institut rektori Germaniya hamkorlik tashkiloti (GIZ) ning koordinatori Kornelia Bekker bilan Uro-onkologiya sohalari bo‘yicha hamkorlik memorandumi imzoladi. Unda mutaxassislarni malakasini oshirish, birgalikda jarrohlik amaliyotlarini o‘tkazish masalalari ko‘zda tutilgan.
Maʼlumot uchun, institut hamda GIZ tashkiloti o‘rtasida Endo-urologiya bo‘yicha hamkorlik shartnomasi imzolangan edi.

MEMORANDUM ON COOPERATION SIGNED BETWEEN ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE AND GERMAN COOPERATION ORGANIZATION
17:24 26.05.2023
As we previously reported, the first Uzbek-German medical forum started today at the Congress Center of the Silk Road Samarkand complex in the Samarkand city.
M. Madazimov, rector of Andijan State Medical Institute, F. Rasulov, the head of International Cooperation Department and heads of colleges and technical schools attached to the institute also took part in the ceremony.
Within the framework of the forum, the rector of our institute signed a memorandum of cooperation in the field of Uro-oncology with Kornelia Becker, the coordinator of the German Cooperation Organization (GCO). It envisages improving the qualifications of specialists and performing joint surgical operations.
For information: a cooperation agreement on Endo-urology was signed between our institute and the GCO organization.