Bugun, 28-mart kuni Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov boshchiligida tuzilgan ishchi guruh tomonidan Asaka tumanining Devatagi, Qipchoq, Tajriba, Fayziobod, Zankan va Axtachi mahalla fuqarolar yig‘inlarida istiqomat qilayotgan nogironligi bo‘lgan va ijtimoiy himoyaga muhtoj 35 nafar yoshlar qatlami mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, hokim yordamchilari bilan birgalikda har tomonlama o‘rganib chiqildi.
Ishchi guruh aʼzolari har bir xonadonlarda bo‘lib, fuqarolarni yashash sharoiti bilan tanishdilar. Ularni xastaliklari sababi, davomiy tekshirilish va davolanishi masalalari tahlil qilindi. O‘rganish davomida hududlardagi fuqarolardan tushgan murojaatlarga ko‘ra, 10 nafar bemorlar tekshiruv-tahlilga yo‘naltirildi va bu jarayonga kasalliklarni turiga ko‘ra institutning tajribali, malakali va salohiyatli professor xodimlari jalb qilindi.
Shu bilan birga, davlatimiz tomonidan ijtimoiy himoyaga muhtoj aholiga ko‘rsatilayotgan eʼtibor, yaratilayotgan shart-sharoitlar aytib o‘tildi. Jumladan, yaqinlashib kelayotgan mamlakatimiz tarixidagi muhim siyosiy jarayon bo‘lgan referendumda barcha yurtdoshlarimiz qatori faol bo‘lishga chaqirildi. Zero, mamlakatimiz ravnaqi va taraqqiy etishiga barchamiz birdek masʼul ekanligimiz taʼkidlandi.
Bundan tashqari, Ro‘zayi-ramazon munosabati bilan fuqarolarni qo‘llab-quvvatlash, kayfiyatini ko‘tarish maqsadida un va o‘simlik yog‘i tarqatildi.

RECTOR OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE HELD A MEETING ON STUDYING THE SOCIAL STATUS OF YOUNG PEOPLE FROM ASAKA DISTRICT – Andijan State Medical Institute
RECTOR OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE HELD A MEETING ON STUDYING THE SOCIAL STATUS OF YOUNG PEOPLE FROM ASAKA DISTRICT
20:29 28.03.2023
Today, on March 28, the working group headed by the rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov met with 35 young people with disabilities and those who need social protection living in Devatagi, Kipchak, Tajriba, Fayziabad, Zakan and Akhtachi localities of Asaka district. The group was created together with the heads of the localities, hokim’s assistants with the aim of studying thoroughly the present position of young people.
Members of the working group visited every household and got acquainted with the living conditions of citizens. Causes of the disease, planned examination and treatment have been analyzed. During the process of study, 10 patients were directed for examination and analysis, experienced, qualified and potential professors of the institute were involved in this process according to the type of diseases.
At the meeting it was spoken about the attention paid to the population in need of social protection and about the conditions created by our state. In particular, all our citizens were called to be active in the upcoming referendum, which is an important political process in the history of our country. It was emphasized that all our citizens were equally responsible for the prosperity and development of our country.
In addition, flour and vegetable oil were distributed in order to support the citizens and raise their mood on the occasion of Rozai-Ramadan.