Aziz, yoshlar, ertamiz egalari!
Barchangizni 30-iyun – Yoshlar kuni bilan samimiy tabriklab, o‘zimning chuqur mehrim va ezgu tilaklarimni bildirgan holda samimiy muborakbod etaman.
Yoshlik bu – umrning bahori, eng go‘zal davr. Siz mana shu davrning baxtiyor onlarini kechirmoqdasiz. Sizlarning ta’lim olishingiz, ilm o‘rganishingiz va kasbiy faoliyatingizni olib borishingiz uchun mamlakatimizda keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Bunga esa ko‘plab yoshlarimiz o‘zlarining intiluvchanliklari, izlanuvchanliklari, kuch-g‘ayratlari bilan “labbay” deya, javob bergan holda ulkan yutuqlarga erishib, vatanimiz bayrog‘ini baland tutgan holda hilpiratmoqdalar.
Bizning institutimizda ham faol yoshlar, yosh olimlar, ixtirochilar safi yildan yilga kengayib bormoqda. Jumladan, 2023-yilda Xitoyning Hangjou shahrida bo‘lib o‘tgan Para Osiyo o‘yinlarining suzish bahslarida S13 klassida 100 metr masofaga batterflay usulida suzishda Davolash fakulteti Kasb ta’limi yo‘nalishi 4-bosqich talabasi Muzaffar Tursunxo‘jayev oltin medalga sazovor bo‘ldi. Yoshlar ishlari agentligi tomonidan eng yaxshi volontyorlik loyihalarini moliyalashtirish maqsadida eʼlon qilingan tanlovda Pediatriya fakulteti 4-bosqich talabasi Abdulhamid Haydarov ham «Umid uchqunlari» loyihasi bilan ishtirok etdi va 30 million so‘m pul mukofotiga ega bo‘ldi. “Mirzo Ulug‘bek vorislari” Respublika tanlovida Pediatriya fakultetining 2 nafar talabasi g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Pediatriya fakulteti talabasi Iroda Axmadbekova ko‘zi ojiz hamda ko‘z nuri past insonlarga mo‘ljallangan “Vision” qurilmasini yaratdi va ushbu loyihasi orqali qator yutuqlarga erishdi.
Joriy o‘quv yilida 5 nafar talabamiz Prezident hamda nomdor davlat stipendiyalari sohibi bo‘ldi. Yana ko‘p sonli talabalarimiz respublika va xalqaro miqyosda katta muvaffaqaiyatga erishib kelmoqda.
Bu meni albatta cheksiz quvonch va iftixorga to‘ldiradi.
Kuni kecha, Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev raisligida 30-iyun – Yoshlar kuni munosabati bilan yoshlar siyosati sohasida amalga oshirilgan ishlar sarhisobi, yoshlarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yigʻilishida Davlatimiz rahbari barcha sohada faoliyat olib borayotgan yoshlarning rivojlanishi haqida so‘z yuritdi va yoshlarga ko‘maklashish, ularga to‘g‘ri yo‘l ko‘rsatish – eng xayrli ishligini ta’kidladi.
Albatta, biz ustozlar ham yoshlarning tanlagan sohasini mukammal o‘zlashtirishlari, yetuk mutaxassislar bo‘lib yetishishlariga ko‘maklashishga hamisha tayyormiz.
Qadrli, yoshlar! Aziz, o‘g‘il-qizlarim!
Sizlarning har bir izlanishingiz, mehnatingizni juda qadrlayman va ishonamanki, siz ertangi porloq kelajagimizni bunyodkorlari, yetuk olimlar, ijodkorlar, shifokorlar, muhandislar, tadbirkorlar, hunarmandlar hamda yetuk muallimlarsiz!
Barchangizni bugungi bayram bilan samimiy muborakbod etgan holda, sizlarga ulkan muvaffaqiyatlar tilayman. Parvozingiz hamisha baland bo‘lsin.

Skip to content HOLIDAY GREETING OF THE RECTOR OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE ON JUNE 30 – YOUTH DAY – Andijan State Medical Institute
HOLIDAY GREETING OF THE RECTOR OF ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE ON JUNE 30 – YOUTH DAY
07:40 30.06.2024
Dear young people, owners of our “tomorrow”!
I sincerely congratulate you all on June 30 – Youth Day, expressing my deep love and best wishes.
Youth is the spring of life, the most beautiful period. You are enjoying the happy moments of this era. In order for you to get an education, learn science and carry out your professional activities, a large-scale work is being done in our country.
And many of our young people respond to this by saying “labbay” with their aspiration, inquisitiveness and energy, reaching great achievements and holding high the flag of our country.
The number of active young people, young scientists and inventors in our Institute is expanding year by year. For example, Muzaffar Tursunkhojayev, a 4th-course student of Therapeutic, Professional Education, won a gold medal in the S13 class of 100-meter butterfly swimming at the 2023 Para Asian Games held in Hangzhou, China. Abdulhamid Haydarov, a 4th-year student of Pediatric Faculty, participated in the competition announced by the Youth Affairs Agency for the purpose of financing the best volunteer projects and received a prize of 30 million soums. Two students of Pediatric Faculty won the Republican contest “Mirzo Ulugbek Successors”. Iroda Akhmadbekova, a student of Pediatric Faculty, created the “Vision” device for blind and low vision people and got a number of achievements through this project.
In the current academic year, five of our students became the owners of the President’s and famous state scholarships. A large number of our students are achieving great success at the national and international level.
It certainly fills me with infinite joy and pride.
Yesterday, during the video selector meeting held under the chairmanship of President Shavkat Mirziyoyev, on the occasion of June 30 – Youth Day, a summary of the activities carried out in the field of youth policy, comprehensive support measures for young people, the head of state asked about the development of young people who are active in all fields. He emphasized that helping young people and showing them the right path is the best work.
Of course, we, teachers, are always ready to help young people to master their chosen field perfectly and become mature specialists.
Dear young people! My dear sons and daughters!
I highly appreciate all of your research and work and I believe that you are the creators of our bright future, future scientists, creators, doctors, engineers, entrepreneurs, craftsmen and teachers!
Sincerely congratulating you all on today’s holiday, I wish you great success. May your flight always be high!