ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTIDA 2024/2025- O’QUV YILI BOSHLANDI
Bugun, 9-sentabr kuni respublikamizning barcha oliy ta’lim muassasalari qatori Andijon davlat tibbiyot institutida ham  «Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz» shiori ostida bayram tadbiri bo’lib o’tdi. Tadbirda institut rahbariyati, professor-o’qituvchilar, talabalar hamda ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Tantanali tadbirni Andijon viloyati hokimi Sh.Abdurahmonov kirish so‘zi bilan ochib berdi va barcha birinchi bosqichga qabul qilingan talabalarni samimiy qutladi. Ota-onalarga farzandlarini orzu, maqsadlariga yetishlarida qo‘llab-quvvatlayotganliklari uchun minnatdorchilik bildirdi.
Shundan so‘ng, institut rektori M.Madazimov so’zga chiqib, tadbir ishtirokchilarini yurtimiz mustaqilligining 33 yilligi hamda yangi o‘quv yili boshlanishi munosabati bilan barchani samimiy muborakbod etdi. Rektor so’zi davomida institut tarixi hamda hozirgi kundagi salohiyatiga ham to’xtalib o‘tdi. Mazkur dargoh bitiruvchilari munosib hamda yetuk mutaxassis bo’lishi kerak ekanligini ta’kidladi. Buning uchun esa barcha sharoitlar mavjudligi, talabalardan ustozlar tomonidan berilgan bilimlarni mustahkam o‘zlashtirib, o‘qib, o‘rganish talab etilishi aytib o‘tdi.
Tadbirda joriy yildagi test sinovlarida yuqori ballni qo’lga kiritib, Andijon davlat tibbiyot institutiga o’qishga tavsiya etilgan talabalarga esdalik sovg‘alari taqdim etildi.
Shuningdek, tadbir davomida institut professor-o’qituvchilari, ota-onalar hamda talabalar ham so’zga chiqib, o’z fikrlari bilan o’rtoqlashdi. Tadbir davomida yangragan kuy-qo‘shiqlar barchaga yana-da ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

Today, on September 9, along with all higher educational institutions of our republic, Andijan State Medical Institute held a festive event under the slogan “If we are together – we are one nation, if we are united – we are Motherland”. The management of the institute, professors and teachers, students and their parents took part in the event.
The solemn event was opened by the khokim of Andijan region Sh. Abdurakhmanov with an introductory speech. He warmly welcomed all the students who were admitted to the first year. He thanked parents for supporting their children in achieving their dreams and goals.
After that, the rector of the institute M. Madazimov made a speech and sincerely congratulated the participants of the event on the occasion of the 33rd anniversary of the independence of our country and the beginning of the new academic year. During his speech, the rector dwelled on the history and current potential of the institute. He emphasized that the graduates of this institution should be worthy and mature specialists. He said that all the conditions for this are available, students are required to study hard and get the knowledge given by the teachers.
At the event, souvenirs were presented to students who scored highly in the tests this year and were recommended to study at Andijan State Medical Institute.
Also, professors and teachers of the institute, parents and students spoke and shared their thoughts, wishes during the event. The songs played during the event made everyone more cheerful.