ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTIDA BAHORGA YARASHGAN GO‘ZALLIK BAYRAMI O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTIDA BAHORGA YARASHGAN GO‘ZALLIK BAYRAMI O‘TKAZILDI
23:10 06.03.2023
Bugun, 6-mart kuni Andijon davlat tibbiyot institutida 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan “Doimo e’zozimizdasiz, aziz ayollar!” deb nomlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbirni institut rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib berdi va ayol-xodimalar, professor-o‘qituvchilar hamda talaba-qizlarni chin dildan muborakbod etib, ularning kelgusidagi o‘qish hamda kasbiy faoliyatlarida muvoffaqiyatlar tiladi.
Shundan so‘ng, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov so‘z olib, 2022-2023-o‘quv yili davomida yuqori natijalarga erishgan ayol va qizlarimiz, shuningdek, kasaba uyushmasi buyrug‘iga binoan bir qator xodimalar va professor-o‘qituvchilar bayram munosabati bilan taqdirlanganligi hamda barcha ayol xodimalarga institut rahbariyati tomonidan pul mukofoti taqdim etilganligini e’lon qildi.
Tantanavor musiqa sadolari ostida professor-o‘qituvchilar va xodimalarga bayram sovg‘alari taqdim etildi.
Shundan so‘ng, bayramning badiiy qismida faol va iqtidorli talabalar tomonidan go‘zal kuy-qo‘shiqlar ijro etildi. Sho‘x qo‘shiqlar barchani raqsga chorladi.  Institut talabalaridan tarkib topgan “Yosh gitarachilar” jamoasi ham jonli qo‘shiqlar bilan tadbirga o‘zgacha fayz bag‘ishladi. Talabalar tomonidan ayol, ona, bahor tarannum etilgan she’rlarni ijro etilganligi onalarga bo‘lgan mehr va bahor sog‘inchini ifoda etdi. Bayram tadbiri yuqori kayfiyatda o‘tkazildi.

March 6, on the occasion of March 8 – International Women’s Day, “You are always in honor for us, dear ladies!” a festive event was held in Andijan State Medical Institute. Ceremony was started by the rector of the institute, M. Madazimov, who sincerely congratulated the female employees, professors and students, and wished them success in their future studies and professional activities.
After that, S. Salohiddinov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs as well as our women and girls who achieved high results during the 2022-2023 academic year, made holiday speeches. Our Institute trade union announced the order to award a number of employees and professors with presents on the occasion of the holiday. Besides, by the order of the management of the institute all female employees were presented with cash prizes.
Festive gifts were presented to professors and employees with the accompaniment of beautiful music in a holiday atmosphere.
After that, beautiful songs were performed by active and talented students in the artistic part of the holiday. Beautiful songs invited everyone for dancing. The “Young guitarists” team, composed of the students of our institute, also gave a special charm to the event with live songs. The students’ performance of poems addressed to women, mothers, and spring expressed their love for mothers and expecting for spring. The festive events were held in high spirits and pleasant atmosphere.