Bugun, 21-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutining 2023-2024-o‘quv yilida bakalavriat hamda magistratura bosqichini tamomlayotgan 1762 nafar bitiruvchining “Bitiruv bayrami” bo‘lib o‘tdi.
Bayram avvalida O‘zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi ijro etildi. Tadbirning ochilish marosimida Andijon viloyati hokimi Sh.Abdurahmonovning bitiruvchilarga yo‘llagan tabrigi o‘qib eshittirildi.
Shundan so‘ng, so‘z olgan Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov bitiruvchilarni “Shifokor” degan sharafli nomga sazovor bo‘lganliklari bilan tabrikladi. Ularning kelajakda ustozlardan olgan bilimlarini yanada boyitib, vatanimizning tibbiyot sohasidagi rivojlanishiga o‘zlarining munosib hissalarini qo‘shishlariga ishonch bildirdi.
Tadbir davomida bitiruvchilarga diplom hamda o‘quv yili davomida faollik ko‘rsatgan bitiruvchilarning ota-onalariga tashakkurnomalar topshirildi.
Yosh shifokorlar o‘z oldilarida turgan mas’uliyatli va sharafli vazifalariga kirishishlaridan oldin ish faoliyatlari davomida vijdonan, halol mehnat qilib, xalq salomatligi yo‘lida borki kuch-g‘ayratini ayamasliklari uchun “O‘zbekiston Respublikasi shifokori qasamyodi”ni qabul qildilar.

AN “ALUMNI CELEBRATION” WAS HELD AT ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE – Andijan State Medical Institute
AN “ALUMNI CELEBRATION” WAS HELD AT ANDIJAN STATE MEDICAL INSTITUTE
14:07 21.06.2024
Today, on June 21, the “Alumni Celebration” was held for 1,762 graduates of Andijan State Medical Institute who completed bachelor’s and master’s degrees in the academic year 2023-2024 .
At the beginning of the holiday, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was performed. At the opening ceremony of the event, the graduates were read out a greeting from the khakim of Andijan region Sh. Abdurakhmanov.
After this, the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov congratulated the graduates on being awarded the honorary title “Doctor”. He expressed confidence that in the future they will enrich the knowledge received from their teachers and make a worthy contribution to the development of the medical sector of our country.
During the event, graduates were awarded diplomas and letters of gratitude were presented to the parents of graduates who were active during the academic year.
Before starting their responsible and honorable duties, young doctors took the “Oath of the Doctor of the Republic of Uzbekistan” in order to work conscientiously and honestly during their work and spare no effort for the health of the people.