Bugun, 31-may kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “O‘zmilliybank” AJ tomonidan oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashishga yo‘naltirilgan “Kelajakka qadam” dasturi doirasida maxsus markazning tantanali ochilish marosimi o‘tkazildi.
Tadbirda Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, O‘zbekiston Respublikasi “O‘zmilliybank” AJ “Kelajakka qadam”markazi loyiha kuratori A.Ilhomov, institutning Karyera markazi boʻlimi xodimlari, fakultetlar dekanlari, talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tantanani Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov kirish so‘zi bilan ochib berdi. “Kelajakka qadam” dasturi doirasida bitiruvchi yoshlar uchun yaratilgan imtiyozlar hamda moliyaviy qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari haqida batafsil ma’lumot berib, yoshlar bandligini ta’minlash va ularning tadbirkorlik tashabbuslarini rag‘batlantirish yo‘lida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida atroflicha so‘z yuritdi.
Shundan so‘ng, O‘zbekiston Respublikasi “O‘zmilliybank” AJ “Kelajakka qadam”markazi loyiha kuratori A.Ilhomov loyiha maqsadi va yoshlarga berayotgan imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
Talabalar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash maqsadida tashkil etilgan markazning rasmiy ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Markaz xodimlari o‘z faoliyatini boshlab, tabirkorlikka qiziqqan talaba-yoshlarning murojaatlarini qabul qilishni boshladi. Unda talabalarga hujjat rasmiylashtirish, biznes g‘oyalarini tayyorlash, rasmiylashtirish va ekspertizadan o‘tkazishga ko‘maklashish kabi xizmatlar ko‘rsatiladi.
Bu kabi hamkorliklarni amalga oshirilishi oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilarining mehnat bozorida muvaffaqiyatli integratsiyasini ta’minlab, ularning kasbiy rivojlanishi uchun keng imkoniyatlar yaratadi.

Today, on May 31, a ceremonial opening of a special center within the framework of the “Step into the Future” program, aimed at assisting graduates of higher education institutions in finding employment, was held at Andijan State Medical Institute, organized by “O’zmilliybank” JSC.
The event was attended by M. Madazimov, the rector of Andijan State Medical Institute, A. Ilhomov, the project curator of the “Step into the Future” center from “O’zmilliybank” JSC, staff from the institute’s Career Center, deans of faculties, and students.
The ceremony was opened by M. Madazimov with an introductory speech. He provided detailed information about the benefits created for graduating youth under the “Step into the Future” program and discussed the measures being implemented to ensure youth employment and encourage their entrepreneurial initiatives.
Following this, A. Ilhomov, the project curator of the “Step into the Future” center from “O’zmilliybank” JSC, gave detailed information about the project’s goals and the opportunities it offers to young people.
The official opening ceremony of the center, established to support student entrepreneurship, took place. The center’s staff began their activities and started accepting applications from students interested in entrepreneurship. Services provided will include assistance with document processing, preparation of business ideas, formalization, and expert evaluation.
Such collaborations will ensure the successful integration of graduates from higher education institutions into the labor market and create broad opportunities for their professional development.