Andijon davlat tibbiyot instituti ko‘plab xorijiy oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorliklarni amalga oshirib kelmoqda. Buning natijasida institut talabalari qo‘shma taʼlim dasturi doirasida xorijda tahsil olish va malaka oshirish imkoniyatiga ega bo‘lmoqda. hozirga qadar Andijon davlat tibbiyot instituti 59 ta xorijiy tibbiyot oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘ygan. Shuningdek, institutda 400 dan ziyod xorijiy talabalar tahsil olmoqda.
Shu bilan birga, hozirda ham xalqaro hamkorliklar ko‘lamini yana-da kengaytirish maqsadida qator rejalar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, bugun Amerika Qo‘shma Shtatlari Vebster universitetining professorlari Daniyel Myuller, Duglas Uitman institutga tashrif buyurdilar. Ular bilan institut rektori M.Madazimov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar prorektori K.Salohiddinov hamda institut klinikasi rahbari B.Rahimov uchrashdilar. Ular o‘quv-ilmiy va innovatsion jarayonlarni tashkil etish, taʼlim sifatini yana-da, oshirish yuzasidan fikr almashdilar.
Mehmonlar tomonidan institutda tahsil olayotgan bakalavriat hamda magistratura bosqichi talabalari uchun Tibbiy boshqaruvni o‘rgatuvchi o‘quv dasturi taklif etdilar va u haqida batafsil maʼlumot berdilar. Kelajakda ushbu o‘quv dasturi Andijon davlat tibbiyot institutida tadbiq qilinishi rejalashtirilmoqda.
Shuningdek, mehmonlarga institut haqidagi videorolik taqdim etildi va mutaxassislar institutning o‘quv binosi, laboratoriya xonalari, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, simulyatsiya hamda IT markazi institut klinikasining qurilish jarayonlari, hozirda bemorlarini qabul qilib turgan shahar shifoxonasi bilan yaqindan tanishdilar.

Andijan State Medical Institute cooperates its activity with many foreign higher education institutions. As a result, students of the institute have the opportunity to study and improve their skills abroad within the framework of the joint education programmes. So far, Andijan State Medical Institute has established cooperation with 59 foreign medical higher education institutions. Also, more than 400 foreign students study at the institute.
At the same time, a number of special projects are being implemented to further extension of international cooperation.
Today the professors of the Webster University of the United States of America Daniel Mueller, Douglas Whitman have visited the institute. Rector of the institute professor M. Madazimov, vice-rector of scientific affairs and innovations K. Salohiddinov and head of the clinical hospital of the institute B. Rahimov had the appointment with them. They exchanged ideas on the organization of educational, scientific and innovative processes and further improvement of education quality.
Also, the guests were demonstrated a video about our institute, experts were acquainted with the educational building of the institute, laboratory rooms, conditions created for students, namely, Simulation Medical Centre and IT Center, construction processes of the institute’s Clinical Hospital and the Municipal Hospital which currently receives the patients.
At the end of the meeting guests were presented with souvenirs by the administration of the institute.