ANDIJON DAVLAT TIBBIYOT INSTITUTINI XALQARO AKKREDITATSIYADAN O‘TKAZISH JARAYONI BOSHLANDI
Ma’lumki, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti qaroriga binoan Andijon davlat tibbiyot institutiga akademik va moliyaviy mustaqillik berildi. Shu munosabat bilan institutni xalqaro akkreditatsiyadan o‘tkazish jarayoni boshlandi.
Andijon davlat tibbiyot instituti va Yevroosiyo xalqaro akkreditatsiya markazi – ECAQA o‘rtasida hamkorlik uchrashuvi o‘tkazildi. Onlayn tarzda olib borilgan mazkur telemuloqotda  Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor K.Salohiddinov, ta’lim sifati inspeksiyasi rahbari G‘.To‘ychiyev hamda ECAQA markazi bosh direktori S.Sarsenbayeva, direktor o‘rinbosari Faride N. ishtirok etdi.
Muloqot davomida mutaxassislarning institutni xalqaro akkreditatsiyadan o‘tkazish bo‘yicha ekspertlarni tayyorlash, kafedra xodimlari ishtirokida seminarlar tashkil etish bo‘yicha standart rejalar ishlab chiqish, indikator va standartlar ko‘rsatkichlarini rivojlantirish borasida takliflari o‘rganib chiqildi va shartnomalar imzolandi.

It is known that by the decision of the President of the Republic of Uzbekistan, Andijan State Medical Institute was granted academic and financial independence. In this regard, the process of international accreditation of the institute has started.
A cooperation meeting was held between Andijan State Medical Institute and Eurasian International Accreditation Center – ECAQA. Rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov, Vice-Rector for Research and Innovations K.Salohiddinov, Head of Education Quality Inspection G.Tuychiyev and Director General of the ECAQA Center S. Sarsenbaeva, Deputy Director N. Faride attended the meeting.
During the meeting, the proposals of experts on the training of experts for international accreditation of the institute, the development of standard plans for seminars with the staff of the departments, the development of indicators and standards were discussed and agreements were signed.