ANDIJON SHAHRIDAGI 18-UMUMTAʼLIM MAKTABIDA “SO‘NGGI QO‘NG‘IROQ” YANGRADI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ANDIJON SHAHRIDAGI 18-UMUMTAʼLIM MAKTABIDA “SO‘NGGI QO‘NG‘IROQ” YANGRADI
10:12 25.05.2024
Bugun, 25-may nafaqat maktab bitiruvchilari balki, barchani qalblariga o‘zgacha hayajon to‘ldiradigan kun. Maktab bitiruvchilari “So‘nggi qo‘ng‘iroq” sadolari ostida qadrdon taʼlim maskani bilan xayrlashadilar.
Andijon davlat tibbiyot institutiga biriktirilgan shahrimizdagi 18-umumtaʼlim maktabida ham “So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbiri tashkil etildi. Unda maktab jamoasi qatori institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori B.Abdullajonov ishtirok etdi. Tadbirda so‘z olganlar bitiruvchilarga oq yo‘l tilab, kelajakda izlanishdan charchamay, ulkan marralar sari olg‘a qadam tashlashlarini taʼkidladilar.  Shuningdek, eng faol bo‘lgan  o‘quvchilar va ularning ota-onlariga tashakkurnomalar taqdim etildi.
Tadbirning badiiy qismida o‘quvchilar tomonidan kuy-qo‘shiq va raqslar ijro etildi. Ustozlarga bergan bilimlari uchun minnatdorchilik va sinfdoshlarga xayrlashuv tilaklari joy olgan sheʼrlar yurakdan aytilib, yuraklarga yetib bordi.  “Xayr, maktabim” qo‘shig‘iga esa barcha yig‘ilganlar ko‘zda yosh bilan jo‘r bo‘ldilar.
“So‘nggi qo‘ng‘iroq” esa maktab bag‘ridan uchirma bo‘layotgan bitiruvchilarga so‘nggi bor jarangladi.

Today, the 25th of May is a day that fills the hearts of everyone with special excitement, not only school graduates. Graduates of the school say goodbye to their dear place of education with the sound of “Last bell”.
The “Last Bell” event was also organized in the 18th general education school of our city attached to Andijan State Medical Institute. Along with the school team, B. Abdullajonov, the Institute’s vice-rector for educational affairs took part in it. Those who spoke at the event wished the graduates good luck and great efforts in searching for the future and take steps towards great goals. Also, letters of thanks were presented to the most active students and their parents.
In the artistic part of the event students performed songs and dances. Poems expressing gratitude to teachers for the knowledge they gave and farewell wishes to classmates were written from the soul and reached the hearts. The song “Goodbye to my school” was sung by all those present with tears in their eyes.