ANDIJON SHAHRIDAGI 3-UMUMTAʼLIM MAKTABIDA “SO‘NGGI QO‘NG‘IROQ” YANGRADI
Bugun, 25-may nafaqat maktab bitiruvchilari balki, barchani qalblariga o‘zgacha hayajon to‘ldiradigan kun. Maktab bitiruvchilari “So‘nggi qo‘ng‘iroq” sadolari ostida qadrdon taʼlim dargohi bilan xayrlashadilar.
Andijon davlat tibbiyot institutiga biriktirilgan shahrimizdagi 3-umumtaʼlim maktabida ham “So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbiri tashkil etildi. Unda maktab jamoasi qatori institutning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori K.Salohiddinov, fakultet dekani o‘rinbosarlari ishtirok etdi. Tadbirda so‘z olganlar bitiruvchilarga oq yo‘l tilab, kelajakda izlanishda charchamay, ulkan marralar sari olg‘a qadam tashlashlarini taʼkidladilar.  Shuningdek, eng faol bo‘lgan o‘qituvchi va o‘quvchilarga institutning esdalik sovg‘alari taqdim etildi.
Tadbirning badiiy qismida o‘quvchilar tomonidan kuy-qo‘shiq va raqslar ijro etildi. Ustozlarga bergan bilimlari uchun minnatdorchilik va sinfdoshlarga xayrlashuv tilaklari joy olgan sheʼrlar yurakdan aytilib, yuraklarga yetib bordi.  “Xayr, maktabim” qo‘shig‘iga esa barcha yig‘ilganlar ko‘zda yosh bilan jo‘r bo‘ldilar.
“So‘nggi qo‘ng‘iroq” esa maktab bag‘ridan uchirma bo‘layotgan bitiruvchilarga so‘nggi bor jarangladi.. .

Skip to content THE LAST BELL RINGS AT THE 3RD SECONDARY SCHOOL IN THE CITY OF ANDIJAN – Andijan State Medical Institute
THE LAST BELL RINGS AT THE 3RD SECONDARY SCHOOL IN THE CITY OF ANDIJAN
10:51 25.05.2023
May 25, is a day that fills the hearts of everyone with special excitement, not only school graduates. Graduates of the school say goodbye to their dear educational institution, to the sound of the “Last Bell”.
The “Last BEll” event was also organized in the 3rd secondary education school of our city attached to Andijan State Medical Institute. Along with the school team, K. Salohiddinov, vice-rector for scientific affairs and innovations, faculties’ deans’ assistants took part in the ceremony. Those who spoke at the event wished the graduates good luck, energy and patience in their challenges and search in future and take steps towards great goals. Also, the most active teachers and students were awarded the presents of the institute.
In the artistic part of the event, students performed songs and dances. Poems expressing gratitude to teachers for the knowledge they gave and farewell wishes to classmates were pronounced from the soul and reached the excited hearts. The song “Goodbye to my school” was sung by all the participants with kind tears in their eyes.