ANDIJON SHAHRIDAGI 37-MAKTAB O‘QUVCHILARI INSTITUTIMIZDA – Andijon davlat tibbiyot instituti
Shifokor boʻlishni istagan bitiruvchi sinf oʻquvchilari koʻpchilikni tashkil etadi. Ular tibbiyot oliy taʼlim muassasalari haqida koʻproq maʼlumotga ega boʻlishni xohlashadi.
“Ochiq eshiklar kuni” munosabati bilan Andijon shahridagi 37-umumta’lim maktabining bitiruvchi sinf o‘quvchilari Andijon davlat tibbiyot institutida bo‘ldilar. O‘quvchilar bilan institut rektori M.Madazimov samimiy suhbat olib bordi.
O‘quvchilar institutimizning yangi 2000 o‘rinli binosida bo‘lib, Simulyatsiya markazidagi amaliy jarayonlarda ishtirok etdilar. Simulyatsion robotlar bilan haqida maʼlumotga ega boʻlish bilan birga, amaliy jarayonlarni bajarib ham koʻrdilar.
Shuningdek, rektor oʻquvchilarga Andijon davlat tibbiyot institutida faoliyat olib borayotgan sport, hunar to‘garaklari haqida ma’lumotlar berdi. Shifokor boʻlishni istagan oʻquvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob oldilar.
– Aziz oʻquvchilar, ustozlaringizning har bir berayotgan bilimlarini qunt bilan oʻrganing. Ana shundagina oʻzingiz istagan kasbning yetuk mutaxassisi boʻla olasiz. Siz ham nasib boʻlsa, oliygoh talabasi boʻlasiz!-dedi institut rektori.
Oʻquvchilar mazkur jarayonlarda oʻzlariga kerakli maʼlumotga ega boʻldilar. Bugungi sayohat ularda katta taassurot qoldirdi.

Students of the Graduating Class from School No.37 in Andijan City Visit Our Institute – Andijan State Medical Institute
Students of the Graduating Class from School No.37 in Andijan City Visit Our Institute
16:53 31.10.2025
Many students from graduating classes aspire to become doctors and seek more information about medical higher education institutions.
On the occasion of the “Open Doors Day,” students from the graduating class of School No.37 in Andijan city visited Andijan State Medical Institute. The institute’s rector, M. Madazimov, held a sincere conversation with the students.
The students were present at our new building with 2000 seats and participated in practical processes at the Simulation Center. They not only gained knowledge about simulation robots but also had the opportunity to perform practical procedures themselves.
Additionally, the rector informed the students about various sports and hobby groups active within the Andijan State Medical Institute. Students who wish to pursue a career as a doctor received comprehensive answers to their questions.
“Dear students,” said the institute’s rector, “study diligently every piece of knowledge your teachers provide you. Only then can you become an accomplished professional in the field you desire. May it be destined for you to become a student here!”
Through these activities, the students acquired the necessary information they needed. Today’s trip left a lasting impression on them.