Talabalik – bejizga oltin davr deyilmaydi, uning mehnati ham, zahmati ham qadrli, ibratli. Bugun esa ana shu oltin davr egalarining bayrami, 17-noyabr – Butunjahon talabalar kuni. Shu munosabat bilan Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov viloyatimizdagi barcha oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan talabalarni tabrikladi.
Online shaklda tashkil etilgan uchrashuvda Andijon davlat tibbiyot institituti rektori M.Madazimov boshchiligida 200 nafar talabalar ishtirok etdi.
Viloyat hokimi bugungi kunda talabalarning sifatli ta’lim olishlari uchun respublikamizda xususan, viloyatimizda yaratilgan imkoniyatlar, bu orqali ulkan marralarni zabt etayotgan yoshlar haqiga so’z yuritdi. Yoshlarning ilm olishlari ularning kelajak hayotlarida muhim ahamiyat kasb etishi, shu orqali vatanimiz taraqqiyotiga katta hissa qo’shishlari mumkinligini alohida ta’kidladi. Qolaversa, barcha talabalarni bayram bilan tabrikladi.
Shuningdek, tadbir davomida viloyatimiz OTM talabalari qatori Andijon davlat tibbiyot instituti Davolash fakulteti talabasi S. Alouddinova so’zga chiqib, institutimiz talabalari nomidan bugungi uchrashuv va tabrik uchun viloyat hokimiga minnatdorchilik bildirdi. Endi talabalar darsdan bo’sh vaqtlarida ishlab daromad topayotganliklari yoshlarga berilayotgan e’tibor va  g’amxo’rlikning namunasi ekanligini bildirdi.
Tadbir yakunida, Talabalar turar joyida yashovchi Davolash fakulteti talabalariga televizor, Pediatriya, Stomatologiya, Xalqaro fakultet talabalariga kir yuvish mashinasi, Farmatsiya hamda Xalqaro fakultet talabalariga stol tennisi doskasi taqdim etildi. Shuningdek, bayram munosabati bilan bir qator faol talabalar qimmatbaho sovg’alar, pul mukofotlari va tashakkurnomalar bilan taqdirlandi.

Students-it is not for nothing that they call it the golden age, his work and work are valuable, instructive. And today is the holiday of the owners of this golden age, November 17th is the World Students’ Day. In this regard, the governor of Andijan region Shukhratbek Abdurakhmanov congratulated the students studying in all higher educational institutions of our region.
The meeting, organized in an online form, was attended by 200 students under the leadership of the Rector of the Andijan State Medical Institute M.Madazimov.
The Governor of the region spoke about the opportunities created today in the republic, in particular, in our region, so that students can get a quality education, thanks to which young people reach great heights. He emphasized that the acquisition of knowledge by young people can be important in their later life, thereby making a great contribution to the development of our Motherland. In addition, he congratulated all students on the holiday.
Also during the event, among the students of the university of our region there was a student of the medical faculty of the Andijan State Medical Institute, S. Alauddinova, speaking on behalf of the students of our institute, thanked the governor of the region for today’s meeting and congratulations. Students have now stated that the fact that they earn in their free time is an example of the attention and care given to young people.
At the end of the event, students of the Faculty of Medicine living in the dormitory were provided with a TV, a washing machine for students of pediatric, dental, and International faculties, as well as a table tennis board for students of pharmaceutical and international faculties. Also on the occasion of the holiday, a number of active students were awarded valuable gifts, cash prizes and letters of thanks