AQSHning KLIVLEND KLINIKASI BILAN HAMKORLIK ALOQALARI MUSTAHKAMLANMOQDA
Bugun, 14-avgust kuni Klivlend klinikasining rasmiy vakillari Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor F.Rasulov va Xorijiy talabalar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i G‘.Soliyevni rasmiy tushlikka taklif etdi.
Unda institut rektori Klivlend klinikasining vitse prezidenti Dr. Tomasso Falcone, xalqaro biznesni rivojlantirish bo‘yicha mas’ul Joe Sweet, Kardiovaskulyar markaz boshlig‘i Muhammad Shazam Hussain, umumiy kasalliklar xizmatlarini tashkil qilish bo‘limi boshlig‘i Maan Fares, departament boshlig‘i Rabi Hanna va boshqa bo‘lim boshliqlari hamda shifokorlar bilan uchrashdi.
Tomonlar suhbat davomida hozirgi kunda institut va shifoxonalarning erishilgan yutuqlari, imkoniyatlari va sohalar bo‘yicha kelajakda amalga oshirilishi rejalashtirilgan hamkorliklar bo‘yicha muzokara o‘tkazdi. Klivlend klinikasi dunyoda ko‘p tibbiyot yo‘nalishlari bo‘yicha yuqori o‘rinlarni egallab kelayotgani va bizning mamlakatimizda hamda viloyatimizda bu tajribani o‘rganib tadbiq etish tibbiyotda dolzarb ekanligi aytib o‘tildi.
Uchrashuv yakunida kelajakda hamkorlikni yangi bosqichlarga olib chiqilishi klinika rahbarlari bilan kelishib olindi va institut rektori tomonidan rasmiy vakillarga esdalik sovg‘alari taqdim etildi.

STRENGTHENING COOPERATION WITH THE CLEVELAND CLINIC IN THE USA – Andijan State Medical Institute
Today, August 14, official representatives of the Cleveland Clinic invited the rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov, vice-rector for international cooperation F. Rasulov and head of the department for work with international students G. Soliev to an official dinner.
The rector of the institute met with the vice-president of the Cleveland Clinic, Dr. Tommaso Falcone, head of the international business development department Joe Sweet, head of the cardiovascular center Muhammad Shazam Hussein, head of the department for organization of general diseases Maan Fares, head of the department Rabi Hanna and other heads of departments and doctors.
During the conversation, the parties discussed the current achievements of the institution and the clinic, opportunities and future cooperation in the areas. It was noted that the Cleveland Clinic ranks high in the world in many areas of medicine, and the importance of studying and applying this experience in the medicine of our country and region was especially emphasized.
At the end of the meeting, an agreement was reached on taking cooperation to a new level in the future, and the rector of the institute presented souvenirs to the official representatives.