BARCHA 3-KURSLAR BILAN UCHRASHUV OLIB BORILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot institutida “Rektor va yoshlar uchrashuvi” shiori ostida olib borilayotgan suhbatlardan biri 3-kurslar oʻrtasida oʻtkazildi. Unda institut rektori M.Madazimov Prezidentimiz raisligida oʻtkazilgan Oliy oʻquv yurtlari talabalari bandligini taʼminlash boʻyicha ustuvor vazifalarga bagʻishlangan videoselektor yigʻilishidan kelib chiqqan holda, talabalarning boʻsh vaqtlari va bandligini taʼminlash, ularning oʻqishlaridan ajralmagan holda ishlashlariga imkoniyatlar yaratish, ishlashni istagan yoshlar institutdagi boʻsh xonalarda pullik xorijiy tillar toʻgaraklarini olib borishlari, bu borada ular ijara va soliq toʻlovlaridan ozod etilishlari, amaliyot jarayonlari bilan birga turli tibbiyot muassasalarida faoliyat olib borishlari ham mumkin ekanligi toʻgʻrisida maʼlumot berdi.
Shuningdek, talabalarning qiziqishlari va salohiyatlariga qarab, institutdagi mavjud boʻsh ish oʻrinlariga, yaʼni boshqaruv, texnik koʻrsatuvchi, axborot texnologiyalari, oʻquv-yordamchi lavozimlariga ishga olinishi boʻyicha ham taklif bildirildi.
Suhbat davomida talabalar tomonidan ham kelgusidagi rejalariga oid savollar va takliflar berildi. Rektor barcha savollarga batafsil javob berdi. Eʼtiborlisi, mavzu borasidagi har qanday savol va takliflar javobsiz qolmasligi, bu borada, dekanlarga, uning oʻrinbosarlariga, tyutorlarga tegishli topshiriqlar berilgan, ularga murojaat qilishlari zarur ekanligi alohida taʼkidlandi.

MEETING WITH THE 3RD YEAR STUDENTS – Andijan State Medical Institute
One of the conversations at Andijan State Medical Institute under the motto “Meeting of the Rector and the Youth” was held with the 3rd year students. According to the video conference chaired by the President of the Republic of Uzbekistan on the priorities of employment of students of higher educational institutions, the rector of the institute M.Madazimov spoke that students should meaningfully spend their free time, to create opportunities for them to work independently of their studies, to create paid foreign language clubs in the vacant rooms of the institute, to exempt them from rent and taxes, and to give opportunities for them to work in various medical institutions in addition to internships.
Depending on the interests and potential of the students, it was also suggested to fill the vacancies at the institute in various fields such as management, technical support, information technology, etc.
During the conversation, students also asked questions and gave suggestions about their future plans. The rector answered all the questions in detail. It was noted that any questions and suggestions on the subject should not go unanswered, in this regard, the deans, their deputies, tutors have been instructed to address them.