BIRLAMCHI TIZIM, DAVOLASH MUASSASALARI XIZMATINI YAXSHILASH BO‘YICHA SEMINAR O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
BIRLAMCHI TIZIM, DAVOLASH MUASSASALARI XIZMATINI YAXSHILASH BO‘YICHA SEMINAR O‘TKAZILDI
15:40 07.02.2024
Bugun, 7-fevral kuni Andijon davlat tibbiyot institutida joriy yilning 5-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev raisligida “2024-yilda taʼlim, sog‘liqni saqlash, raqamlashtirish, madaniyat va sport sohalarida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor vazifalar” yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida  belgilangan asosiy vazifalarga bag‘ishlanagn seminar o‘tkazildi. Unda institutning klinik kafedralari mudirlari va davolash ishlari bo‘yicha masʼullar, prorektorlar va fakultetlar dekanlari ishtirok etdi.
Tadbirni institut rektori M.Madazimov ochib berib, davlatimiz rahbari tomonidan o‘tkazilgan  ijtimoiy sohadagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan videoselektr yig‘ilishida oliy ta’lim va sog‘liqni saqlsh sohalari bo‘yicha kamchiliklar hamda belgilangan vazifalarga to‘xtalib o‘tdi.
Shundan so‘ng, O‘quv ishlari prorektori B.Abdullajonov yig‘ilishda berilgan oliy taʼlim tizimidagi ustuvor yo‘nalishlardan kelib chiqqan holda institut jamoasi tomonidan bajarilishi zarur bo‘lgan vazifalar va ularga belgilangan masʼullar, amalga oshirish mexanizmi bilan tanishtirdi. Institutining davolash ishlari bo‘yicha masʼuli B.Mirzakarimov sog‘liqni saqlash tizimi bo‘yicha belgilangan rejalar va ularning amalga oshirish mexanizmi, birlamchi tizimga ko‘rsatishimiz lozim bo‘lgan amaliy yordamlar bo‘yicha qatnashchilarga tushuncha berib o‘tdi.

A SEMINAR ON IMPROVING THE SERVICE OF THE PRIMARY SYSTEM, TREATMENT INSTITUTIONS HAS BEEN HELD – Andijan State Medical Institute
A SEMINAR ON IMPROVING THE SERVICE OF THE PRIMARY SYSTEM, TREATMENT INSTITUTIONS HAS BEEN HELD
15:40 07.02.2024
Today, on February 7, a seminar “Priority tasks to be implemented in the fields of education, health care, digitalization, culture and sports in 2024” has been held in Andijan State Medical Institute concerning the event of February 5 of this year under the chairmanship of the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev dedicated to the main tasks defined at the meeting of video selectors.
It was attended by heads of clinical departments of our institute, heads of therapeutic affairs, vice-rectors and deans of the faculties. The event was opened by M. Madazimov, the rector of the institute and in the video meeting dedicated to the priority tasks in the social sphere, held by the head of our state. He touched on the shortcomings and set tasks in the fields of higher education and health care.
After that B. Abdullajonov, vice-rector for Academic Affairs introduced the tasks, the responsible persons assigned to them, the mechanism of implementation based on the priorities of the higher education system was given at the meeting. B. Mirzakarimov, the head of the institute’stherapeutic affairs, informed the participants about the plans set for the health care system and the mechanism of their implementation as well as the practical assistance we should provide to the primary system.