Pediatriya fakulteti tomonidan “Biz korrupsiyaga qarshimiz” mavzusida davra suhbati oʻtkazildi. Unda viloyat maʼmuriy sudi sudyalari B.Abdunazarov, A.Sheraliyev, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor v.b. S.Salohiddinov, fakultet dekani A.Gʻofurov, uning oʻrinbosarlari, tyutorlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida viloyat maʼmuriy sudi sudyalari tomonidan “Korrupsiyaga qarshi kurashish barchaning burchi” va “Zoʻravonlik tushunchasi, qonunchiligimizda javobgarlik masalasi” mavzularidagi maʼruzalarida korrupsiya taʼsiriga tushib qolgan va zoʻravonlik qilgan shaxslarning qonun oldida javob berishlari dalillar misolida tushuntirib oʻtildi.
Shuningdek, prorektor va fakultet dekanlari bugungi kunda, ayniqsa, taʼlim sohasida korrupsiya holatlariga murosasiz boʻlish, bu borada institutimizda amalga oshirilayotgan ishlar haqida ham soʻz olib bordilar.

ROUND DISCUSSION ON “WE ARE AGAINST CORRUPTION”
The Faculty of Pediatrics held a roundtable discussion on “We are against corruption.” Judges of the regional administrative court B.Abdunazarov, A.Sheraliev, acting pro-rector on Youth affairs, spiritual and educational work, S.Salohiddinov, dean of the faculty A.Gafurov, his deputies, tutors took part.
During the event, the judges of the regional administrative court explained in their reports on “Fighting Corruption is Everyone’s Duty” and “The Concept of Violence, Responsibility in Our Legislation” that the victims of corruption and violence will be held accountable.
The pro-rectors and deans of the faculties also spoke about the current state of corruption in education, the work being done at our institute in this regard.