CHEMPIONLAR BILAN UCHRASHUV O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun, 13-iyun kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “Yoshlar oyligi” doirasida “Taniqli sportchilar bilan yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi.
Unda Stol tennisi sport turi bo‘yicha 5 karra O‘zbekiston chempioni, Xalqaro musobaqalar sovrindori, sport ustasi Jaloliddin Jo‘raboyev, 3 karra O‘zbekiston chempionlari, Markaziy Osiyo chempionati ishtirokchisi va Osiyo chempionati yo‘llanmalari sohibalari Mohira Abdullayeva hamda Malohat Davronova ishtirok etdi.
Tadbir davomida so‘z olgan sportchilar oʻzining hayot yoʻli, sportga kirib kelishi, chempionlik choʻqqilariga chiqishdagi qiyinchilik va toʻsiqlari, qoʻlga kiritgan yutuqlari tarixi haqida talabalarga soʻzlab, berdi. Shuningdek, kelgusida medallar sonini yanada oshirib, jahon, olimpiya rekordlarini oʻrnatish, yurt bayrogʻini doimiy baland koʻtarish kabi niyatlarini aytib o‘tdi.

A MEETING WITH THE CHAMPIONS HAS BEEN HELD – Andijan State Medical Institute
Today, on June 13, “Youth meeting with famous athletes” has been held in Andijan State Medical Institute as part of the “Youth Month”.
Jaloliddin Zhoraboyev, the 5-time champion of Uzbekistan in the sport of table tennis, winner of international competitions, master of sports, Mahira Abdullayeva and Malohat Davronova, the 3-time champions of Uzbekistan, participants of the Central Asian Championship and holders of tickets to the Asian Championship attended the meeting.
During the event, the athletes spoke to the students about their life path, their entry into sports, the difficulties and obstacles in reaching the heights of the championship and the history of their achievements. They also mentioned their intentions to increase the number of medals, set world and Olympic records and raise the country’s flag high.