DAVLAT RAHBARINING OTM REKTORLARI BILAN O‘TKAZGAN VIDEOSELEKTOR YIG‘ILISHI YUZASIDAN ILMIY KENGASH O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
DAVLAT RAHBARINING OTM REKTORLARI BILAN O‘TKAZGAN VIDEOSELEKTOR YIG‘ILISHI YUZASIDAN ILMIY KENGASH O‘TKAZILDI
14:55 30.06.2021
Bugun ilmiy kengashlar zalida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 16-iyun kuni OTM rektorlari bilan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar va Davlat rahbarining Andijon viloyatiga tashrifi yakunida o‘tkazilgan yig‘ilishda ADTI oldiga qo‘yilgan vazifalar to‘g‘risida hamda Respublikadagi va viloyatdagi epidemiologik holat bo’yicha ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Dastavval institut rektori “Yoshlar kuni” munosabati bilan viloyat xokimi stipendiyasiga sazovor bo‘lgan 8 nafar talabani tabrikladi. OTM rektorlari bilan o‘tkazilgan hamda Prezidentimizning Andijon viloyatiga tashrifi yakunida o‘tkazilgan yig‘ilishlarda institutga belgilab bergan vazifalar bilan tanishtirib, mas’ul xodimlarga taklif va topshiriqlar berdi.
O‘quv  ishlar bo’yicha prorektor v.v.b. B. Abdullajonov va B. Mirzakarimov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor G‘. Xodjimatov o‘quv va ilmiy ishlar bo‘yicha hisobot ma’ruzalarini o‘qidilar. Shuningdek, fakultet dekanlari institut fakultetlarida 2020-2021-o‘quv yili yakuni va 2021-2022-o‘quv yiliga tayyorgarlik bo‘yicha ma’lumot berdilar.

In the hall of the Academic Council, a meeting was held in accordance of the video conference of the President of the Republic of Uzbekistan with the rectors of universities, held on June 16, 2021; about his visit to the Andijan region; tasks assigned to the ASMI, and the epidemiological situation in the republic and region.
First, the rector congratulated 8 students who were awarded the scholarship of the regional khokim on the occasion of the “Youth Day”. Then he familiarized the participants with the tasks identified during the visit of the head of our state to our region, made his proposals and recommendations to the responsible persons.
Acting Vice-Rector for Academic Affairs B. Abdullajonov, B. Mirzakarimov, Vice-Rector for Science and Innovation G. Khojimatov submitted a report on educational and scientific work. And also the deans of the faculties gave information about the results of the academic year 2020-2021 at the faculties and the preparation for the new academic year 2021-2022.