Andijon davlat tibbiyot instituti vakillari va Andijon, Qo‘rg‘ontepa Abu Ali ibn Sino nomidagi jamoat salomatligi texnikumlari, Baliqchi hamda Xo‘jaobod tibbiyot kollejlari direktorlari Dog‘iston davlat tibbiyot universiteti va uning qoshidagi tibbiyot kollejida xizmat safarida bo‘ldilar.
Safar davomida taʼlim sifatini oshirish, tibbiy taʼlim bo‘yicha yangiliklar o‘rganildi, ulardan kelib chiqqan holda bajariladigan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqildi. Bundan tashqari texnikum va tibbiyot kollejlari o‘rtasida Qo‘shma taʼlim dasturlarini ochish bo‘yicha shartnomalar imzolashga kelishib olindi.
O‘zbekistondan borgan xodimlarimiz Dog‘iston davlat tibbiyot universitetida Navro‘z bayrami munosabati bilan talabalar o‘rtasida o‘tkazilgan tadbirda ishtirok etdilar. Tadbir doirasida turli millat vakillari bo‘lgan talabalar tomonidan o‘ziga xos milliy taomlar tanlovi o’tkazildi.
Shuningdek, mazkur taʼlim muassasasida tahsil olib kelayotgan o‘zbekistonlik talabalarning holidan xabar olinib, yashash sharoitlari o‘rganildi. Ular bilan suhbat jarayonida talabalarning savol va murojaatlari tinglandi.

Representatives of Andijan State Medical Institute and directors of Andijan, Kurgantepa medical technicums named after Abu Ali ibn Sino, Balykchi and Khodjaabad Medical Colleges visited Dagestan State Medical University and the medical college under it.
During the trip, issues of improving the quality of education and especially medical education were discussed, on the basis of which an action plan was developed. In addition, an agreement was reached on signing contracts between the technicum and medical colleges on the opening of joint educational programs.
Our employees from Uzbekistan took part in the event held among students on the occasion of Navruz holiday at Dagestan State Medical University. As part of the event, students of different nationalities held a competition of unique national dishes.
The places of residence of Uzbek students studying in this educational institution were also visited, the living conditions were studied. During the conversation with them, answers to questions and appeals of students were discussed.