Shijoatli yoshlar va institumizning fidoyi ustoz-murabbiylari! Vatanga boʼlgan samimiy muhabbatingizni, cheksiz mehringizni, beqiyos taʼriflaringizni Soʼzda suvratlantirib, shu yurt farzandi ekanligingizdan gʼururlanmoqchimisiz?! Unda marhamat, Аndijon davlat tibbiyot institutida Oʼzbekiston Respublikasi Davlat Mustaqilligi bayramini munosib kutib olish hamda Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining «Oʼzbekiston Respublikasi Davlat Mustaqilligining oʼttiz yillik bayramiga tayyorgarlik koʼrish va uni yuqori saviyada oʼtkazish toʼgʼrisida»gi 2020-yil 17-dekabrdagi PQ-4926-son Qarori ijrosini taʼminlash hamda yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida oʼtkazilayotgan institut miqyosida «ENG ULUGʼ, ENG АZIZ» tanlovida ishtirok eting! Tanlov quyidagi yoʼnalishlar boʼyicha oʼtkaziladi:
1. Mustaqillik mazmun mohiyatini yorqin aks ettirgan, yoshlarimizni Vatanni sevishga, koʼz qorachigʼidek asrashga chaqiruvchi eng yaxshi maqolalar;
2. Mustaqillik davrida erishilgan natijalarni aks ettiruvchi eng yaxshi sheʼrlar va rasmlar;
3. Mustaqillik uchun kurashgan fidoiylarimizning hayot yoʼlini aks ettiruvchi eng yaxshi videoroliklar;
4.»Mustaqillik-mening taqdirimda» mavzusida eng yaxshi insholar koʼrik- tanlovi.
Ijodiy ishlar 2021-yil 20-avgustgacha qabul qilinadi. Ijodiy ishlarni institut matbuot kotibi Oydina Husainovaning telegramm raqamlari (+998931971609) ga yuborishingizni soʼraymiz. Yuborilgan ijodiy ishlar ijtimoiy tarmoq sahifalarida hamda ichki kanallarda ham eʼlon qilib boriladi. Eng koʼp oʼqilgan maqola, sheʼr hamda eng koʼp koʼrilgan videorolik mualliflari yangi oʼquv yilining tantanali ochilish marosimida institut rektorining maxsus sovgʼasi va diplomlari bilan taqdirlanadi. Barchaga tanlovda omad yor boʼlsin!

Dear teachers and youth of our institute! Do you want to express your pride and love for your country? Then please take part in the competition “ENG ULUG, ENG AZIZ”, organized at the Andijan State Medical Institute, in order to ensure the implementation of the decree of the President of the Republic of Uzbekistan PD-4926 dated December 17, 2020″On preparation for the celebration of the State Independence of the Republic of Uzbekistan and its holding at a high level”, as well as educating youth in the spirit of patriotism! The competition is held in the following directions:
1.The best articles reflecting the essence of our Independence, calling on young people to respect and love the Motherland;
2.The best paintings and poems praising the achievements of our homeland during the years of Independence;
3.The best videos about the glorious path of people who fought for our bright days;
- Competition of the best essays on the theme “Independence in my destiny”.
Creative works will be accepted until August 20, 2021. Please send your works to the telegram channel of the press secretary of the institute OydinaKhusainova (+998931971609).
Submissions will be posted on social media and internal channels. Articles, poems, videos of the authors who have received the largest number of views will be awarded with valuable gifts and rector’s diplomas at the grand opening of the new academic year. Goodlucktoeveryoneinthecompetition!