Pediatriya fakulteti xodimlari hamda Bolalar kasalliklari propedevtikasi va poliklinik pediatriya kafedrasi mudiri, dotsenti M.Abdullayeva boshchiligida kafedra dotsenti Yaxudayev Esan Muzdayevichga bagʻishlangan «Qadrlash» tadbiri oʻtkazildi.
Esan Yaxudayev 1963-1969-yillarda Toshkent davlat tibbiyot institutini tamomlagach, Xoʻjaobod tuman tibbiyot birlashmasi bolalar shifokori va tuman markaziy kasalxonasining boʻlim mudiri boʻlib ishlagan. 1984-1987-yillarga qadar Andijon davlat tibbiyot instituti 2-bolalar kasalliklari, bolalar kasalliklari propedevtikasi kafedrasi assistenti, mazkur kafedra dotsenti boʻlib, 2012-2018-yillarda Buloqboshi tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli koʻp tarmoqli markaziy poliklinika shifokori boʻlib faoliyat olib borgan. 2018-yildan buyon institutda bolalar kasalliklari propedevtikasi va poliklinik kafedrasi assistenti hamda kafedra dotsenti boʻlib ishlab kelmoqda.
“Qadrlash” tadbirida fakultet dekani oʻrinbosari K.Baydullayev va kafedraning professor-oʻqituvchilari ishtirok etdi. Tadbir davomida ustozning hayoti va faoliyati, tibbiyot sohasida olib borgan bir qator ilmiy izlanishlari borasida fikrlar almashildi. Ustoz ham oʻz tajribasi bilan oʻrtoqlashdi.

THE EVENT” APPRECIATION ” DEDICATED TO ESAN YAKHUDAYEV – Andijan State Medical Institute
The staff of the Faculty of Pediatrics and the head of the Department of Propaedeutics of Pediatrics and Polyclinic Pediatrics, Associate Professor M.Abdullayeva held an event “APPRECIATION” dedicated to the Associate Professor Yahudaev Esan Muzdayevich.
After graduating from Tashkent State Medical Institute in 1963-1969, Esan Yahudayev worked as a pediatrician at the Khojaabad District Medical Association and as a department head at the district central hospital. From 1984 to 1987 he worked as an assistant professor of the 2nd Department of Pediatrics, Propaedeutics of Pediatrics of Andijan State Medical Institute, and from 2012 to 2018 he worked as a doctor of the multidisciplinary central polyclinic of Bulakbashi district medical association. Since 2018, he has been working at the institute as an assistant and associate professor of the Department of Propaedeutics of Pediatrics and Polyclinic Pediatrics.
The event was attended by Deputy Dean of the Faculty K.Baydullayev and professors of the department. During the event, the sides exchanged views on the life and work of the teacher, a number of his scientific researches in the field of medicine. The teacher also shared his experience.